sandy45

Může yorkšír kostičky?

Dostal jsem asi 1 ročního yorkšírka a nevím zda mu mohu dávat malé kostičky,třeba k kuřecích krků.Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Kosti pro ročního psa trpasličího plemene ?
Pokud je pes krmen běžným způsobem granulemi nebo konzervami či vařenou stravou, nemají pro něj kosti žádný nutriční význam. Rizika spojená s podáváním kostí (natož drůbežích) jsou větší než jejich přínos. Kosti nejsou nic, bez čeho by se váš jork neobešel . Zvlášť když se stává, že např. z kuřecích krků mu uvízne malá ostrá část v dásni nebo mezi zuby a potom nastávají zbytečné komplikace.
Na hraní, kousání, žvýkání a podporu čištění chrupu pořiďte pejskovi
v zoo prodejně nebo v chovatelských potřebách kostičky atd. které jsou pro psa mnohem bezpečnější a zdravější.
U těchto trpasličích plemen se často vyskytuje zubní kámen, tak mu pořiďte i nějaké takové žvýkací prostředky, které jsou zárověň i jako vhodná prevence (mimo jiné).
Doplňuji:
Konan-Pain: typický příklad, kdy zavádějící nebo nesprávná odpověď může tazatele poškodit nebo dokonce ohrozit na zdraví. V tomto případě jeho pejska.
Naštěstí není můj názor ojedinělý, jinak už bych byla „odstraněna“, jako všichni kdo se ti postaví do cesty a dovolí si mít jiný názor než ty, ve svých třinácti letech.

Další odpovědi
badisko

muze proc by ne je to pes ..a to ze je york nezmamena za ma jinou travici soustavu nez jini psi ..kosti syrove se nestipou a tak nedeleji hafanum problemy ..narozdil od varenejch …jenze je tady zase vic ryzik ..neprevarene kureci muze obsahovat bakterie Salnonely takze prujem ..u jineho masa cizopasniky ..dale muze mit zacpu podrazdene slyznice …pokud to ma jako hracku tak by to vadit nemelo ..ale mela by jsi u toho byt a dohlizet na nej …osobne nevidim moc duvodu proc mu davat na hrani kosti…jako by nebylo v chovatelskych potrebach dost hracek ..orientacne treba zde …http://www.spo­kojenypes.cz/zvy­kaci-z-buvoli-kuze/ pes se zabavi ..trenuje celisti a cisti si zuby…je to bezpecnejsi nez kosti kureci …jen musis prijit na to kterej druh byde mit hafan rad…
Doplňuji:
dam ti malou radu do budoucna ..az budes potrebovat nejake informace klido napis ale necerpej infotmace ze serveru jako …http://www.om­lazeni.cz/jake-kosti-jsou-69–31383–0.html a podobnejch ..kdyz jsou na tyto veci primo zamerene stranky treba Kynologicka poradna…http://ww­w.hafici.cz/psi-poradna/psi-kategorie/kyno­logicka-poradna/ popripade veterinarni poradna ..http://www.zvi­reci-doktor.cz/porad­na.html na netu je jich dost :D …oni nekteri zdejsi uzivatele v dobre vire chcou radit …ovsem nereknou ryzika stim spojena …a tim padem ti mohou spise ublizit nez pomoct …jinak by bylo dobre si poridit nejakou odbornou literaturu …bud si ji najdi na netu nebo se zeptej sveho veterinare urcite ti nejakou rad doporuci nekteri ji i prodavaji v ordinacich .....pokud pujde o problemy s hafanem klido se obrat na nej …

Reezo

Já osobně jsem slyšel, že by se vůbec neměli dávat kuřecí kosti psům…

Damiana

Kuřecí kosti jsou duté, při překousnutí se tříští a mohou se zapíchnout pejskovi do krku, takže mohou být i příčinou zadušení! Tak malému plemeni kosti rozhodně nedávej – vím o čem mluvím, měla jsem jorkšíra přes patnáct let…
Když se pes „zrovna“ nezadusí, může začít trpět průjmy. Jorkšír je mrňous, který si zaslouží mít těch pár hrstiček, které denně spapká, raději kvalitních. Není problém uvařit stehýnko, kousek krůtího prsa, telecí nebo hovězí plátek, k tomu rýži nebo těstoviny, zeleninu. Občas obohatit jídelníček superprémiovým krmivem. Ale dávat mu kosti, to rozhodně nedoporučuji.

Souhlasím s kolegy – kromě naprosto mylného, až nebezpečného názoru Conan-Pain, který je cestou do pekel. Syrové kuřecí kosti ti tvého psa mohou dost „bezpečně“ zabít!

mojitek

prosímvás,drůbeží kosti psovi vůbec nedávejte.Důvody napsala Bohemica..
Doplňuji:
a Damiana..

Konan-Pain

Kosti od kuřete může, ale jedině syrové. –

http://www.om­lazeni.cz/jake-kosti-jsou-69-31383-0.html
Doplňuji:
Ale podat můžeš pouze, pokud víš, že pejsek nehltá a rozkouše to před spolknutím.

Damiana

Omlouvám se za zkomolení nicku Konan-Pain, ten Barbar (Conan) mi tam asi skočil jaksi mimovolně…:-)

anonym

Podvědomá paralela s Barbarem je naprosto pochopitelná a v tomto případě možná i příznačná – v praxi se tomu říká „kouzlo nechtěného“.
(S očekávannou likvidací noční diskuze – s absencí soudné argumentace, zato s přemírou agrese, – to dokonce příhodně koresponduje).
Mnozí ani nereagovali v duchu téze: „Proč tam vůbec psát, když je to tak ubohé, že to beztak ráno admin smázne“).

badisko

Take jsem vcera psal.. ze bych nechtel byt pes v jeji blizkosti..a je to tady :D

badisko

Tuto otazku jsem mavrhl adminum k odstraneni ..
Konan-Pain

Kosti od kuřete může, ale jedině syrové. –

http://www.om­lazeni.cz

Doplňuji:
Ale podat můžeš pouze, pokud víš, že pejsek nehltá a rozkouše to před spolknutím.

z duvodu neuplnosti.

badisko

Tuto otazku jsem mavrhl adminum k odstraneni ..
Konan-Pain

Kosti od kuřete může, ale jedině syrové. –

http://www.om­lazeni.cz

Doplňuji:
Ale podat můžeš pouze, pokud víš, že pejsek nehltá a rozkouše to před spolknutím.

z duvodu neuplnosti.