Může vyzvednout balík na dobírku jiný člověk, než který si ho objednal?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestliže nemám ještě občanský průkaz, může např. můj kamarád, který občanku má, vyzvednout balík na dobírku? Diky.

Odpovědi:

Bronzový

To i řeknou na každé oště.
Co ale vím, že kontrolují příjemce podle občanky, i když to je dobírka.

Zlatý

Pokud to není do vlastních rukou, nepotřebuješ doklad totožnosti. Pokud jje o předání na adrese adresáta, pak nikdo totožnost nekontroluje, zvláště v případě balíku na dobírku - nikdo nějak nepředpokládá že by peníze za ten balík dal někdo kdo ani neví co je uvnitř. S postupem na poště si nejsem jist. Ale ani tady myslím nebudeš občanku potřebovat, ideálně si s sebou vem ten lístek s oznámením o uložení zásilky.

Stříbrný

OP na poště chtějí, ne aby nedali zásilku někomu jinému, ale pro dokumentaci komu ji vydali. A i to jen někdy. Podle druhu zásilky.

Stříbrný

Na poště bez občanky ani ránu.

Bronzový

Jak kdy, když nemáš občanku, tak příště řekni rodičům, ať objednávají na sebe. A máš klid.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

Pánové s tou poštou si nejsem jist. Mám hodně silný pocit, že mi pošťačka naposledy říkala, že pokud bych měl ten kód s oznámením, tak ani tu občanku potřebovat nebude (tuším že šlo o nějaký obyč balík)

Něco jiného je pak samozřejmě zásilka do vlastních rukou. Ale po tom, co mi obsílku i rozsudek od soudu hodili klidně do schránky (kde to může vytáhnout kdokoli z rodiny a vzhledem ke stavu schránek vlastně i kdokoli z domu...)

Bronzový

nyjono

To áš pravdu, jen nevím, ke kterým zásilkám se ten kód dostává.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 945
Stříbrný cukrar 844
Zlatý mosoj 769
Zlatý Kepler 559
Zlatý gecco 478
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 288
Zlatý Dochy 280
Zlatý Lamalam 279
Zlatý Hlada 277

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.