Boy 13

Muze vyprskly olej udelat jizvu na cele?

Kdyz jsem si smazil rybi prsty, tak mi vyprskl rozpaleny olej park kapicek primo na oblicej. Zadny jizvy tam zatim nevidim ale kdyz to vyprsklo tak to spis stiplo. Muze rozpaleny olej udelat hned jizvu?

Odpovědi
Edison

Ano. Je to druh tepelného poškození pokožky. Jde tedy o to, jak dlouho, jakou teplotou a v jakém rozsahu teplota působila. Jinak jizvu neudělá hned, udělá popáleninu. Jizva může vzniknout až při hojení.

Kepler

Já myslím, že trvalou jizvu může způsobit až popálenina 3. stupně a na to prskanec rozpáleného oleje nemá.

zjentek

To si kuř, že může.

Dochy

Může, ale ne pár kapiček ze smažení. Mimochodem, jizvy by se Ti udělali až později, teď bych očekával puchýře. Ale určitě ne z několika kapek ze smažení. Až si na čelo vyliješ obsah pánvičky, můžeme se začít bavit o jizvách.

Edison

By ses divil, Keplere…