Kepler

Může vyklánění se z oken vagónu způsobit úraz?

Pamatuju se že ve starších rychlíkových vagónech byly vícejazyčné nápisy „Nevyklánějte se z oken, Не высовывайся из окна, Nicht hinauslehnen“, aj. Neměli bychom to dělat protože tam jsou beu – beu – beu – betonové sloupy?

https://pixaba­y.com/photos/tra­in-passenger-tracks-947323/

Nejlepší odpověď
anonym

Může. Sice je to nepravděpodobné, ale přesto. I v metru máš nápis ,,neopírejte se o dveře".

Další odpovědi
Hufnágl

Pokud nevystrčíš tělo více než je zdrávo, nic se ti nestane, ale pokud jsi jel ve vlaku, který táhla lokomotiva na uhlí, měl jsi hubu černou od sazí.

Malvína

Je to nebezpečné a já se v tom ani dřív nevyžívala. Naši mě strašili, že mi něco může utrhnout hlavu, něco mi proti větru prudce vletět do oka a tak dále. Nějaké podobné případy jsem snad i zaznamenala.

marci1

Samozřejmě. Betonový nosník je dosti blízko vlakové soupravě. Mládež posilněná alkoholem, drogou ap. ti může také hodit na hlavu třeba pivní láhev. Někteří „silní“ jedinci dokonce přelézají z okénka do okénka. Fakt „frajer“.:-))
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-krimi/557756/hrani-se-smrti-u-brna-hlupak-prelezal-ve-vlaku-z-kupe-do-kupe.html

aliendrone

Fakt je, že jednou mě šlehla větev nevím čeho (byla to fakt rychlovka) přes xicht, ale většina těch beng-beng-beng sloupů je dost daleko, pokud tedy oknem nevylezeš na půl těla. ;) :)

Ale s dojetím vzpomínám na lumpárny, které jsme s kámošema plodili právě v této souvislosti. (sříkání spreje s barvou z okýnka v okamžiku projíždění protijedoucího vlaku atd., jistě znáš) ;) :D :D

Kepler

alien:
No dovol, já a sprayer? Všem bych dal doživotní rekreaci někde na Sibiři. My jsme vyhazovali akorát prázdné flašky od šnapsu a když jsme trefili nějaké návěstidlo, vydávalo to krásné zvuky. Pak jsme ještě zkoušeli jak velký šutr se dá položit na kolej, aby to kolomotiva ještě zvládla. To bys nevěřil, co všechno zvládla!

aliendrone

Kepler>>> Ty LUMPE, to kvůli TOBĚ máme globální oteplení! Něco použít a pak prázdný obal zahodit místo recyklace! ;) :D :D