Ivetaslecna

Může vlastník nemovitosti zakazovat osobě, která má věcné břemeno na jeho domě, vodit si návštěvy pod pohrůžkou policie?

Můj bratr vlastní dům, ve kterém má doživotní právo (věcné břemeno) moje maminka. Můj bratr mi zakazuje navštěvovat maminku, pod pohrůžkou volání policie. Může si to dovolit, když jdu navštívit maminku, která žije v jeho domě? Nebo maminka nemá právo si nikoho domů vodit, bez souhlasu vlastníka domu (mého bratra)? Děkuji Iveta

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ne, nemůže. Osoba oprávněná z věcného břemene si může pozvat koho chce. Klidně ho nechte, ať policii zavolá. Pokud na návštěvě samozřejmě nepácháte nic protizákonného 🙂