paul1

Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na covid?

Vědci (ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak působí vitamin D na lidi, hospitalizovaných
s covidem a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může údajně snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D – dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitější kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ještě vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří také rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na COVID 19?
Vědci ( ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak pôsobí na lidi, hospitalizované
s COVIDEM a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D: dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitejší kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ješte vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na COVID 19?
Vědci ( ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak pôsobí na lidi, hospitalizované
s COVIDEM a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D: dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitejší kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ješte vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
https://mail.go­ogle.com/mail/u/0/#in­box/FMfcgxwKjBTXZcmnRrck­zlRLhJnnTlKp

Nejlepší odpověď
terry

Ježíš, to je zase román.
Vit D pravděpodobně vliv má, ale nelze spoléhat pouze na jeho užívání.
Když se chceš na něco zeptat, proč kolem toho tolik píšeš?
To si přece každý, kdo chce zjistí.

Další odpovědi
Kepler

Když to vědci zjistili, tak asi na tom něco bude. V každém případě zdravý organismus každé nákaze lépe odolává.

zjentek

Jsem přesvědčen, pokud je organismus v rovnováze, včetně těch déček, tak určitě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Já se moc omlouvám, ve skutečnosti je tam text 3×. Vzniklo to tím, že jsem si ho napsal a upravil v poznámkovém sešitu, potom zkopíroval a vložil na web „Odpovědi.cz“ 1×. Potom jsem chtěl přidat odkaz na web „Doktorka.cz“, odkud jsem čerpal informace, nějak jsem to špatně zkopírovala při vkládání sem omylem jsem vložil ten samý text ještě 2× a až potom odkaz na web Doktorka.cz. Zjistil jsem vše až po odeslání, ale už to smazat nejde. Takže jsem zazmatkoval, ještě jednou se omlouvám a na podporu uvádím, že je mi už přes 80 a občas takhle z PC zápasím. No co se dá dělat, snad to se mnou vydržíte. Zdraví Paul1