Avatar uživatele
paul1

Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na covid?

Vědci (ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak působí vitamin D na lidi, hospitalizovaných
s covidem a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může údajně snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D – dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitější kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ještě vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří také rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na COVID 19?
Vědci ( ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak pôsobí na lidi, hospitalizované
s COVIDEM a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D: dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitejší kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ješte vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
Může vitamin D snížit riziko těžkého průběhu či úmrtí na COVID 19?
Vědci ( ze Španělska, Anglie, Ameriky a Irska) testovali, jak pôsobí na lidi, hospitalizované
s COVIDEM a zjistili, že zdravá hladina vitaminu D v krvi může snížit respirační infekce.
Vitamín D představuje skupinu látek, které jsou rozpustné v tucích a tělo si je tvoří samo.
Nazývají se kalciferoly a tvoří se nám například při pobytu na sluníčku.
Proč je to pro nás vitamin D potřebný a jak si můžete doplnit jeho zásoby?
Vitamín D není jen jeden. Je to skupina látek, která je známá zejména svými antirachitickými
účinky. Co znamená? Působí proti rachitíde, tedy křivici (měknutí kostí).
Formy vitamínu D: dohromady jich je až 5,
a to D1, D2, D3, D4 a D5. Tyto kalciferoly regulují metabolizmus vápníku a fosfátu, přičemž
jsou chemicky příbuzné steroidům. Mezi nejdůležitejší kalciferoly patří vitamín D2, tedy ergokalciferol,
který přijímáme z rostlin, a ješte vitamin D3, tedy cholekalciferol, který je ze zvířat a produkuje
se účinkem ultrafialového záření v kůži. Mezi dobré zdroje vitaminu D patří rybí tuky (z tresky,
makrely, sardinek, lososa, tuňáka, ančoviček) a také obohacené mléčné produkty.
https://mail.go­ogle.com/mail/u/0/#in­box/FMfcgxwKjBTXZcmnRrck­zlRLhJnnTlKp

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, Kepler, Gonfaloniér před 1271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

Ježíš, to je zase román.
Vit D pravděpodobně vliv má, ale nelze spoléhat pouze na jeho užívání.
Když se chceš na něco zeptat, proč kolem toho tolik píšeš?
To si přece každý, kdo chce zjistí.

Upravil/a: terry

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když to vědci zjistili, tak asi na tom něco bude. V každém případě zdravý organismus každé nákaze lépe odolává.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jsem přesvědčen, pokud je organismus v rovnováze, včetně těch déček, tak určitě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

Já se moc omlouvám, ve skutečnosti je tam text 3×. Vzniklo to tím, že jsem si ho napsal a upravil v poznámkovém sešitu, potom zkopíroval a vložil na web „Odpovědi.cz“ 1×. Potom jsem chtěl přidat odkaz na web „Doktorka.cz“, odkud jsem čerpal informace, nějak jsem to špatně zkopírovala při vkládání sem omylem jsem vložil ten samý text ještě 2× a až potom odkaz na web Doktorka.cz. Zjistil jsem vše až po odeslání, ale už to smazat nejde. Takže jsem zazmatkoval, ještě jednou se omlouvám a na podporu uvádím, že je mi už přes 80 a občas takhle z PC zápasím. No co se dá dělat, snad to se mnou vydržíte. Zdraví Paul1

před 1271 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek