Lukas27

Může vás zaměstnavatel teď nechat pracovat a dát vám 60% platu?

Odpovědi
Hufnágl

To jako třeba pracuješ v dílně 8 hodin, a zaměstnavatel ti chce zaplatit jen 60 % ze základu?

Schluker

No, může. Může zadržet i celou mzdu. Ale v obou případech je to protiprávní jednání..

Rokio

Nemůže. Jedná se o protiprávní jednání.

Jestliže vlivem pandemie nemůžete pracovat, musí vám vyplatit alespoň 60 % mzdy. Pokud normálně pracujete, musí vám normálně platit.

Pepa25

Buď pracujete a máte normální mzdu (případně krácenou o výkonovou složku nebo odměny) nebo jste „na překážkách“ a máte 60 % …