Rokio

Může úspěšně maturitu absolvovat i hloupý žák s podprůměrným IQ, který je velmi pracovitý?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Nikdy jsem se s žákem, který má podprůměrné IQ, na střední škole nesetkla. Často má problém ukončit povinnou školní otázku.

Ale výjimky prověřují pravidlo. Záleží samozřejmě na typu školy, zda jde o státní či soukromou, tedy na náročnosti učitelů.

Těžko posuzovat, zda má dotyčný „světlé chvíle“, či trochu „pokakaného štěstíčka“, něco se naučí, takže jeho výsledek bude „dostatečný“

Je to psané ve hvězdách.

Další odpovědi
zjentek

jiná odpověď

No… je fakt, že pracovití svého IQ moc nedbají. Vědí, že umí. Nepotřebují „důkazy do šuplete“. (;

UPhelp

ano

Ale hlupák je spíše nadávka a nemusí mít nějakou spojitost s inteligencí. Často se tím spíše označuje někdo líný (myslím ve škole), ale jinak to o něm nic nevypovídá. Jen, že se mu třeba nechce učit. Ve škole je „hloupý“ každý, kdo dostane známku horší jak 3 (u některých i horší jak 2) a neplní úkoly. Ale to nemá, co dělat s IQ. Ale s nepřipraveností nebo neochotu se učit nebo něco plnit. Někteří trojkaři i čtyřkaři mají kolikrát větší IQ než jedničkáři/šprti.

Záleží, jak moc podprůměrně. Pokud mírně, tak to nevadí. Ale pokud hodně, tak už je to člověk s těžkou/hlubokou mentální retardací. A ten maturitu neabsolvuje. Ani by nemohl být pracovitý (v oblasti učení = myšlení, chápání… Nemá na to ani paměť ani pochopení). Ti už potřebují zcela speciální dohled. Člověk s lehkou mentální retardací by mohl. Člověk se střední retardací asi ne. Ten většinou navštěvuje speciální školy. Jako ten s lehkou taky – ale jak kdo, to záleží na případu, na rodičích atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.