Avatar uživatele
barnajka

Může úspěšně abstinující alkoholik znovu spadnout do závislosti,…

…když mu nabídnu kousek dortu s krémem ovoněným rumovým aroma/rumovou trestí?

Může i ten lehounký závan alkoholu znovu vyvolat chuť pít?

Ptám se, protože mám jednoho takovýho kamaráda – a už na Vánoce jsem se chtěla blejsknout a dát mu krabičku domácího cukroví (skoro v každým druhu bylo aspoň pár kapek rumové nebo griotkové tresti s obsahem lihu).
Díkybohu mi včas došlo, co za pohromu bych mohla způsobit :(
Nebo jsem se bála zbytečně? Vážně nevím – a je mi blbý se kamaráda zeptat narovinu :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? HOMER, iceT, Kerberus, hanny 2, Hlada, fcoop, anonym před 4661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Docent Skála, zakladatel první záchytky v Evropě, svým pacientům vtloukal do hlavy:
„Pamatujte, že i vyléčený alkoholik už nikdy nebude abstinent, ale jen doživotně abstinující alkoholik na tenké hranici. Stačí málo a jede v tom znova!“
Drtivá většina průmyslově vyráběných bonbonů, cukroví i dortů má pouze potravinářské esence (na chemickém základu bez obsahu lihu).
Domácí se ale někdy vyrábí s příměsí rumu, vaječného koňaku apod.
Přesto i aroma může vyvolat příznaky absťáku, jako u narkomana.
Čili důsledně chránit před jakýmkoliv pokušením. Ono stačí ta, s nimiž se musí vyrovnávat sám, když u toho není nikdo, kdo by jej zadržel.
Doplňuji:
Leda, že bys měla soukromou dávku antabusu, který vyvolává dávivý reflex po požití alkoholu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Říká se, že alkoholismus je chronická, nevyléčitelná nemoc. Alkoholik se může naučit pevnou vůlí a vlastním rozhodnutím abstinovat. Musí to být obtížné, většině se to nedaří. Je určitě dobře, že jste cukroví s rumem kamarádovi nedala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Vůbec jste se nebála zbytečně!Absti­nující alkoholik opravdu může znovu spadnout do závislosti,pokud ochutná třeba jen rumovou pralinku!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Ou,to by mě nenapadlo,že je to až tak brutální s tím alkoholem.Tak tohle jsem opravdu nevěděl,až se tomu nechce věřit,že si nesmí dát ani rumovou kuličku..Ale je to možné,já jsem před rokem přestal kouřit a pořád se mi zdají sny,jak si dávám „pouze“ jednu cigaretu a myslím při tom na to,že to neznamená začít znovu kouřit.Nevím jestli by se alkohol dal zakázat,ani bych asi nebyl pro,ale cigarety bych rozhodně zrušil,je to hnus…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Postačí i podobná příchuť a kamarád má na pokušení našlápnuto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek