Avatar uživatele
hlodavec

Může úřednice na pracáku považovat taxík za vhodnou dopravu do zaměstnání?

Zajímavá 0 před 1861 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Tak rozhodně po tobě nemůže požadovat, aby ses do práce dopravoval taxíkem. Nicméně jak se do práce dostaneš je jen tvůj problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Možná to je jen a jen tvůj problém, ale myslím že je v zákoně uvedeno, že za dopravu do zaměstnání se považuje veřejná hromadná doprava a tou taxík není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pokud pracuješ jako řidič taxislužby, tak budeš využívat toto vozidlo i pro vlastní účely a to z místa bydliště na pracoviště. Jinak mne další alternativa nenapadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Neuvádíte žádný kontext, takže ano, úřednice ÚP může
taxi považovat za vhodnou dopravu do zaměstnání.

(Více po upřesnění situace.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

autacek: Tady máš pravdu jen částečně…Odmítnout zaměstnání kvůli tomu, že bych cestou do práce/z práce zabil většinu času „na odpočinek“, či „zaplatil víc než vydělám“ je podle mně naprosto legitimní. Pokud je člověk zdravej a pracoviště je třeba 5km daleko (po silnici po rovince), dá se klidně na kole v téměř jakémkoli počasí, ale 30km denně tam a zpátky v horském terénu nedám.

před 1861 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Podle Vás je to legitmní, zákon o zaměstnanosti
to ale mezi vážnými důvody, pro něž by bylo možné
odmítnout zprostředkované zaměstnání, neuvádí.

před 1861 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

435/2004 Sb
§ 20
(1) Fyzická osoba má právo na zprostředkování vhodného zaměstnání. Vhodným zaměstnáním, pokud tento zákon nestanoví jinak, je zaměstnání

  1. které odpovídá zdravotní způsobilosti fyzické osoby a pokud možno její kvalifikaci, schopnostem, dosavadní délce doby zaměstnání, možnosti ubytování a dopravní dosažitelnosti zaměstnání.

Není to specifikováno přesně, ale věřím, že se lze shodnout na tom co je „dopravně dosažitelné“… pokud by došlo na soud, řešili by se zřejmě i kulturní zvyklosti v našich krajích a opravdu věřím, že výsledek by se trefil do toho hrubého rámce, který jsem nadhodil…

před 1858 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek