Může určit příjmení dítěte soud?

Mám měsíční dceru,v rodném listě otec není uveden,jelikož nebyl ochoten udat potřebné formality a předložit potřebné doklay.Dítě má tedy příjmení po mě.Nyní se otec k dceři hlásí,chce se nechat zapsat do rod.listu jako otec,ale dožaduje se změny příjmení,s čímž já nesouhlasím.Chtěla bych se zeptat,zda v tomto případě může o příjmení rozhodnout soud.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

z vlastní zkušenosti vím, že může. Podle mého není-li otec uveden v rodném listě, bude to vůbec hovořit ve Váš prospěch.

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud se oba nedohodnou, což jak píšete je zcela zřejmé, určí příjmení soud.
To vlastně platí u všeho na čemž se obě strany nedohodnou.