HiPe

Může uplatnit úroky z úvěru v ročním zúčtování více lidí?

Zaměstnanec přinesl potvrzení o zaplacených úrocích za rok 2019 a je u toho uveden ještě jiný účastník smlouvy. Předpokládám, že oba celou částku nemůžou uplatnit. Můžu si od zaměstnance vyžádat potvrzení, že ta druhá osoba neuplatní tu částku? Nebo mu můžu automaticky uplatnit půlku? Prosím o vaše rady. Zatím jsem se vždy setkal s úroky, kde byl jen jeden člověk. Děkuji

Odpovědi
nyjono

Automaticky půlku uplatnit určitě nemůžeš.
Zkus se zeptat v bance, jestli ti mohou částku rozdělit a vydat potvrzení 2.

Mc Merkurion

… asi by to chtělo minimálně podepsaný prohlášení, kolik uplatnil druhý účastník, třeba uplatnil celou a zde to zkouší druhej (proč taky ne, že jo) …

Dochy

Pokud se dobře pamatuju (mně to letos ještě nepřišlo) tak to potvrzení dojde jen jednou a je u toho podpis že zaměstnanec uplatňuje odpočty a že je neuplatňuje ten druhý…
aaa teď koukáím, mám tady pár let staré čestné prohlášení manželky že neuplatňuje úroky…