bolak

Může UPC jen tak změnit tarif a navýšit mi cenu s tím že pokud nemám zájem, tak od nich můžu klidně odejít.

Má na to právo, když mám určitej tarif kterej mi vyhovuje právě kvůli ceně, a jiný poskytovatele u nás za takovou cenu internet nemaj, prostě navýšit cenu a komu se to nelíbí, tak ať se pakujou?

Nejlepší odpověď
led

Veľa ľudí pozerá (nie číta) zmluvu a hneď podpíše, veď je výhodná… Ale, prečo? Pozrite si zmluvu ale aj tie najmenšie písmenká…
UPC si vyhradzuje právo robiť programové a cenové zmeny bez dodatočného písomného súhlasu zákazníka.
Ano, ak nesúhlasíte, môžte odísť, ale s dodržaním výpovednej lehoty, ktorá začína plynúť až v 1.mesiaci po mesiaci podania výpovedi zmluvy. To znamená, ak teraz vypoviete zmluvu, december sa nepočíta, výpovedná lehota začne platiť až od januára, takže naďalej budete znášať zlaté vajíčka do UPC, aj keď nechcete a nesúhlasíte.
Ano, je to zneužívanie svojho postavenia na trhu, ale na druhej strane, do ohlávky ste hlavu strčili dobrovoľne, nie z nanútenia.

Další odpovědi
briketka10

jedna bába slibovala, že budu mít satelit
zdarma a mám ?? nemám platím, jako
mourovatá – roční poplatek asi 350,–
k tomu přiblblá karta taky 350,– jinak mi
nepůjde ani jeden program od listopadu
a uštípli by mě..všude jen zaplať, zaplať
OVČANE !!
Doplňuji:
výměna karty M7 Skylink, kdo ji potřebuje
no jen oni, aby z nás třískali money !!

dnb

Jistě, obdobně to platí i u ostatních firem. Např. Elektřina, plyn… Zdraží a musíš platit více. Když nezaplatíš, hotovo, šluz, šmitec. Nebo internetové připojení. Rio Media, také nedávno přidražil a pokud se ti to nelíbí, můžeš samozřejmě přejít k někomu jinému, nutit tě přeci nebudou. Hold se budeš muset smířit s tím, že budeš platit o kapánek více…

arygnoc

no jo, všetko, čo je lacné, je treba poriadne zaplatiť.
keď nie hneď, tak neskôr.

Dochy

Nevím jak přesně je koncipovaná vaše smlouva, ale přinejmenším si dovolím pochybovat o informacích „led“. Jsem přesvědčen, že jakákoli podstatná změna podmínek ze strany poskytovatele (jako například změna ceny nahoru)
zakládá právo zákazníkovi k okamžité výpovědi smlouvy (nebo výpovědi k datu změny podmínek). Bohužel změnu ceny provádí teď například O2, není to záležitost pouze UPC. Ale alespoň informovali o právu odstoupit od smlouvy…

briketka10

jo a navíc nabízeli u té výměny ňáký
balíček pěti programů na dva měsíce
zdarma já ho teda nikde nevidím, slepá
nejsem a TV si naladit umím VYDĚRAČI
TO JSOU !!

led

Dochy: ak máte k dispozícii zmluvu, nielen ten jeden papierik, čo ste priamo podpísali, ale aj obchodné podmienky na niekoľko strán, tak túto formuláciu nájdete. Oni vás informujú, na svojom kanáli, ktorý väčšina ľudí ani nepozerá. A skúste sa cez internet dopátrať a zistíte, že bežný človek rýchlo stráca orientáciu, trpezlivosť ba niekedy i svoju otázku, kým sa na požadovanú informáciu dostane. Potom sa môže slobodne rozhodnúť a postupovať v zmysle zmluvy a obchodných podmienok.
Ruku na srdce, koľkí ste čítali, prípadne sem-tam nakuknete do obchodných podmienok (nielen) UPC…