Avatar uživatele
anonym

Může učitelka nechat žáka na ZŠ poškole?

Situace – např. žák nemá domácí úkol a učitelka mu přikáže, aby si ji dopsal tzv. poškole. Ta škola nemá ve svém klasifikačním řádu uvedeno, že to může udělat. Mám pravdu v tom, že na to učitelka nemá právo, ani když to oznámí rodičům?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5177 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Retko

A kde podle tebe na to pravo ma?? ZŠ je povinna skola.

Stredni a vysoka uz povinna neni. Tam uz zalezi na studentech zda projdou ci ne.

Na zakladce hold musis poslouchat a hlavne DELAT DOMACI UKOLY.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Dle mého názoru mají školy svá pravidla a těžko se proti nim bojuje. Já zažil své. Některá pravidla se vymykají obecně právním předpisům-zákonům a nic se s tím neděje. Ve školním řádu si vymyslí, že zabaví třeba mobilní telefon, zákon však nic takového nezná. Doneste si na hodinu kukuřici, ale kde ji vzít? No přece na poli. Ale to pole není moje. Ano 1 kukuřice, ale těch dětí je na škole víc a to pole je soukromé. Neučí tam děti už od počátku krást?
Naopak já mám dle zákona právo na bezplatné školství, ale všechno musím platit. Knížky atd. Já tvrdím, že je nepotřebuji, škola tvrdí že ano. Tak ať mi je dá-propůjčí.
Je to těžké.
Odpověď na vaši otázku zní ano i ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

vaše škola to udělat může

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Jistě, že na to má učitel právo. Sice by to nemělo být o tom, že si Tě tam nechá nečinně sedět, ale měl by Ti zadat dodělání chybějícího úkolu, a samozřejmě by o tom měli být rodiče uvědoměni, ale právo má. Nemá to nic společného s klasifikačním řádem, ale se školním řádem ano. KLasifikace je jen hodnocení, nikoliv dílčí tresty apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek