BBBBBBBBB

Může učitel započítat do klasifikace známku z učiva probraného v nižších ročnících?

Doplňuji:
Konkrétně je to tak, že jsme dnes ve škole byli přezkoušení z celého učiva dějepisu, zeměpisu a občanky 2. stupně ZŠ a učitel z dějepisu/zeměpisu nám řekl, že nám z toho dá známku. Ono by to tak nevadilo, ale zítra to bude přezkoušení z chemie, přírodopisu a fyziky a toho se už bojíme víc. Nechceme si kvůli tomu zkazit průměr, když už vycházíme.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Záleží na návaznosti učiva, pak ano.

Chápu tak, že učivo na sebe navazuje, takže při probírání dalšího učiva se objeví pojmy, s nimiž jste se setkali třeba v prvním ročníku.

V matematice určitě učitel neřeší, že jste se v 1. ročníku učili Pythagorovu větu a narazíte na ni třeba v ročníku vyšším. Nebo v češtině probíráte, co je spisovná čeština, obecná, slang atd. nebo literární pojmy, nebo větný rozbor.

Nestačí, abyste uměla jen to, co se právě učíte. Důležitá je proto návaznost učiva, propojování, logické myšlení, analytické, spojování nového a starého, výchozího i následného atd.

Doplňuji:
Po doplnění je to trochu jinak I když neznám konkrétní situaci, zda učitel takto postupuje běžně, nebo mimořádně, jakým způsobem zkouší atd.

Odcházíte ze školy, tak se učitel chce převědčit, zda vás něco naučil …

I na střední škole je poznat, že na některé ZŠ je výborný matematik, jiinde češtinář … jde i dobré jméno učitele, naučí ..

Jenže klasifikuje učitel, takže jde o jeho rozhodnutí.
Al osobně brala bych jen hlavní předměty … Ale každý učitel považuje ty své na důležité ..

více diskuse

viz příloha

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě může – učitel není limitován zákonem, či co. Pokud si nic z nižších ročníků nepamatuješ, pak právem dostaneš příslušné hodnocení. Škola jinak nemá smysl – když nikoho nic nenaučí.