snarkon

Může učitel/ka střední školy vyžadovat potvrzení doktora?

Ne třídní ,myslím to tak když má žák neůmyslnou absenci na její hodině a má dobrou absenci v předmětu a když to nevyžaduje třídní učitel,jestli si může dovolit potvrzeni vyžadovat, popř. vyhrožovat jestli ho nedostane nepustí vás do dalšího ročníku a podobně.

Nejlepší odpověď
anonym

Moc nerozumím, co je „neúmyslná absence“ ani „dobrá absence“ – ale způsoby omlouvání absencí jsou definovány ve Školním řádu – takže si jej přečti.
Pokud i pak budeš mít pochyby, konzultuj je se třídním učitelem a případně s rodiči.

Další odpovědi
Lamalam

Zdali může požadovat omluvenku netuším, ale rozhodně má právo dát „neklásifikován“ ze svého předmětu.

Zbynas

Ne, tohle je pouze v kompetenci třídního učitele/učitelky. Ale může si na Tebe „zasednout“ a opravdu můžeš mít pak problém … Proto bych omluvenky nosil, ale třídnímu.

Nuk nuk

Pokud je absence omluvená a je to řádně (třídním učitelem) zaznamenáno v třídní knize, pak by to požadovat neměla.