JRuzicka97

Může toto značit problémy se srdcem?

Vím že tu všichni nejste doktoři, ale zajímá mě, jestli jste se s tím nesetkali také, vůbec nevím jestli je to „hloupost“ které bych si neměl vůbec všímat, nebo jestli to může značit nějaké zdravotní problémy, které bych měl řešit.
Může to být asi rok, co mě skoro každý den doprovází lehké napětí v levé ruce. Není to vůbec bolest, ani mě tam nic „nevystřeluje“ pouze levou paži a předloktí mám v takovém nepříjemném napětí, v porovnání s pravou rukou, kde žádný takový problém nemám. Toto napětí vede zhruba od oblasti bicepsu, až po prsty levé ruky. Je to pocit, jako bych měl tuto oblast lehce nateklou, ikdyž nateklá není, možná trochu vystouplá tepna a žíly na hřbetu levé ruky. Projevuje se to někdy i ráno po probuzení, ale většinou k večeru.
Mám takové podezření, že to jde od tepny na levé ruce, tím pádem se bojím, jestli to nemůže souviset se srdcem? (Že to jde od svalu nebo od kostí bych vyloučil, levou ruku moc nenamáhám, rozhodně ne víc než pravou- jsem pravák).
K doktorovi s tím asi příští týden už půjdu, to mi psát nemusíte, spíše mě zajímá, jestli někdo nemá/neměl ten stejný problém a ví o co jde. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Je správné, že jdete k lékaři.

Ale uvědomte si,. že každý člověk je jiný, podobné příznaky mohou znamenat u dalšího jedince něco jiného.

Další odpovědi
Kepler

Nemusí to být problém kardiovaskulární, klidně to může být problém neurologický. Podobné příznaky jsem měl na pravé ruce od lokte dolů. Vedlo to tak daleko, až jsem nedokázal používat palec, příslušný sval úplně atrofoval. Nerv v lokti byl skříplý a byla nutná chirurgická transpozice (já tomu říkal přeložka kabelu). Trvalo to víc než 1/2 roku, než se vše obnovilo. Ale možná ve tvém případě jde o úplně něco jiného. V každém případě to chce vyšetření od felčarů.

aliendrone

To co popisuješ dle mého NEodborného mínění MŮŽE mít příčinu v kardiovaskulárním systému, stejně tak jak píše Kepler i NEMUSÍ! Dobře děláš, že k doktorovi naklušeš. :)

A doktorů tu je hafo (myslím, jen ne medicíny). Třeba takový Kepler je rovnou NĚKOLIKANÁSOBNÝ řádný PROFESOR > alkohologie, nemravologie a prznitelství, zločinologie – no těch posledních je tu VÍC, třeba Dochy, ale ten je prozatím pouhý zločinologický docent, o zločinodoktor­ských amatérech jako Rokio či dust8, kteří nemají ani atestaci II.stupně nemluvě. ;) :D :D

Drap

A co se zeptat svého lékaře? Po netu nikdo vyšetření udělat neumí.

paul1

Podobné pocity měl náš známý a na neurologii mu našli vyhřeznutou ploténku. Takže nejlepší bude asi zajít na tu neurologii

Kepler

alien: ještě jsi zapomněl uvést, že jsem řádným profesorem astronomie a jako vážený poddaný Valašského království též neřádným poradcem zejména v oblasti srandologie a pokroku v technologii pálenic. Skoro celý produktivní věk jsem byl technolog, ale prostí maturanti a vyučenci mi říkali stehnolog.

aliendrone

Tak to se přeci rozumí samo sebou, vyjmenovávat astronomii a to ostatní byl bylo jen nošení dříví do lesa. :)

Venkoncem je mi proti mysli reklamou zvyšovat tvoji globální slávu, když z toho pro mě nekoukají žádné tititi! Ale co už, já ti tu slávu přeji z celé osmikomorové kyselinové pumpy. Hlavně dej pozor, abys nám moc nezpych. Nebo nezpich pich pich? ;) :D :D