Rokio

Může to dojít tak daleko, že jednou skončím na psychině za špatné přecházení zebry?

Stalo se mi mnohonásobně, že jsem málem způsobil dopravní nehodu, na přechodě pro chodce. Počet těchto případů se pohybuje v desítkách.

Téměř vždy se před zebrou rozhlédnu, nenosím sluchátka a dávám jasně najevo, že chci přechod přejít. Pokud u přechodu semafor, přejdu ho na zelenou a dávám přednost vozidlům s právem přednostní jízdy.

Obvykle málem k neštěstí dojde, když si myslím, že mi řidič zpomaluje, a tak vstoupím na přechod. Řidič pak musí prudce zabrzdit, nebo mu musím uskočit. Už jsem za to sklidil několik nadávek.

Nikdy jsem neskočil autu přímo pod kola s úmyslem spáchat sebevraždu. Nikdy jsem se o ní nepokusil.

Nejlepší odpověď
annas

Rokio,

opět opakujete stejné téma. Uže jste se o tom zmiňoval. Opravdu se zkuste zamyslet, zeptejte se na něco jiného.
--

Musíte být na přechodu pozornější,. ohrožujete nejen sebe, ale i řidiče.

Znova si uvědomte, jak zní pravidlo pro přecházení.

"Chodec smí vstupovat na vozovku, jen když se předtím přesvědčil, že přecházením neohrozí žádné účastníky provozu a nedonutí řidiče přijíždějících vozidel k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy (tramvaji musí dát chodec přednost, což je jinými slovy vyjádřená tatáž povinnost, jakou má i vůči všem ostatním vozidlům). Nesmí vstupovat na přechod nebo vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem nebo přijíždí-li vozidlo s právem přednostní jízdy !
atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99ech%C3%A1zen%C­3%AD_pozemn%C3%AD_ko­munikace

Nesmíte mít hlavu v oblacích, víc myslet, že vstupujete do vozovky. Vždy předvídat.

Zda skončíte na psychiatrii nevím, ale spíš to bude traumatologie, pokud řididč nezvládne zastavit. Může i on špatně dopadnout při nárazu., třeba se střetnou i s dalším autem atd. Čert nikdy nespí.

Další odpovědi
Kelt

Nechápu tvé jednání. Přecházení přes přechod má svá pravidla. Rozhlédnu se vlevo, vpravo a když nic nejede, přecházím. Kontroluji oba směry a když je víceproudá vozovka, několikrát to opakuji. Když svítí zelená, tak je to signál pro mne, ale ještě pro jistotu kontroluji, zda mi tam někdo nechce jet. Raději počkám aby řidič přejel, pokud mi vyloženě neukazuje, že mne vidí a chce, abych přešel. Pokud mně svítí na semaforu na přechodu zelená a řidič má červenou, tak přecházím. Je pravda, že chodec má na přechodu přednost a že přijíždějící vozidlo by mělo zastavit, nebo zpomalit, ale když stojíš před přechodem a není jednoznačně jasné, zda tam stojíš, nebo chceš jít, tak si to přijíždějící řidič nemusí vysvětlit tak, jak si ty přeješ. On může jet klidně dál, protože chodec tak nepospíchá jako řidič. Doporučuji přecházet ve skupině. Všude se to dá, nevím zda jsou ve Znojmě jiné přechody, jiné časové intervaly, jiné předpisy. Přecházet cestu umí malé dítě. Tak si pořiď ceduli s nápisem, Pozor, chci přejít cestu. Nebo se domluv s příslušníky Dopravního inspektorátu, aby zastavovali vozidla, která jedou přes přechod, kde ty přecházíš. Ještě mne napadá, že můžeš mít problémy se zrakem a nevidíš vozidlo, které přijíždí, nebo nevidíš barvy.

Mc Merkurion

… pleteš si oddělení, moc dobře víš, co se na psychině léčí, ty můžeš na úrazovce nebo krchově …

Hlada

Jestli se ti to stalo mnohonásobně, tak zřejmě předpokládáš, že řidič může zastavit na kratší vzdálenost, než tomu tak ve skutečnosti je. Jestli řídíš, doporučuju kurz zručnosti na autodromu. Osobně toto pravidlo nemám rád. Vždycky se snažím přecházet tak, aby kvůli mně nemusel nikdo prudce brzdit nebo dokonce zastavovat.

Rokio

Kelt: Děkuji. Vím, že mi chceš pomoci. Problém se zrakem nemám. Nenosím brýle a dokážu přečíst text v knížce i na tabletu.