Kepler

Může testosteron za války a agresivitu, nebo je to nezbytné pro přežití lidské rasy?

Pokud vím, války zahajovali muži, vraždili po miliónech a vzájemně si nejraději dávají do držky (i ve sportu). Byly sice taky amazonky, ale to byl spíše minoritní jev.

https://www.fre­epik.com/premi­um-photo/viking-dressed-skin-bear-with-ax_8151218.htm#pa­ge=1&query=vi­king&position=8

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě i ženy zahajovaly války a účastnily se XY historických událostí. Vraždy z afektu mohou být kvůli hormonům. Ale většina válek a konfliktů vzniká z chamtivosti, závisti, nenávisti, … Faktem je, že zabíjení je základ vývoje života. Bez zabíjení by nevznikla inteligence. Však to je ostatně projev inteligence – šlechtění, genetické inženýrství, …

Další odpovědi
Lgee

Války jsou především kvůli území, zdrojům, a kvůli tomu že někdo nebo něco má nečeho víc, pohlaví už je jen taková třešnička na dortu.

Nassin

Já bych řekl že za všechno může chlast. Střízlivý voják by nešel na zteč!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.