Paetur

Může tělo odmítat alkohol jako jed?

Po mém posledním „přehnáním“ s alkoholem jsem asi týden nepil žádný alkohol. Teď jakoby tělo alkohol naprosto odmítalo.
Už je to asi měsíc po té jisté kocovině a pivo mi chutná naprosto jinak než kdy předtím a dělá se mi špatně jen při čichnutí k alko. nápoji. Je to normální?
Aby bylo jasno, alkoholik nejsem ;) Jen mi přijde divné jít na pivo s přáteli a nedokázat vypít ani to jedno pivo.

Kdybych to měl specifikovat, abyste měli představu. Uvidět alkohol je přibližně stejně odpuzující jako když vám babička dává vypít rybí tuk. :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to závažná porucha, musíš být silný a přepít to.

Další odpovědi
Alesh

Jo, je to normální. Pokud se brutálně zebliješ po alkoholu, pak ho nějakou dobu nebudeš moct ani cítit. Může to platit obecně anebo to budeš mít jen k určitému druhu alkoholu, jiný ti vadit nemusí. Postupně to ale vymizí, resp. to budeš možná muset párkrát malinko přemoct, ale neboj se, zmizí to. No a pak se zase brutálně někde ožereš a budeš mít ten stav nanovo. Co z toho plyne? … Chlastat vždycky s Mírou. 😉

dubraro

Je to normální a buď rád že to tak je. Co by za to dali pravidelní pijáci, kdyby se jim alkohol zprotivil a tak se mohli své závislosti zbavit.

da ny

Normální to je a nedělejte si starosti, Váš organismus se bez konzumace alkoholu zcele obejde ;-D
Zřejmě ve Vašem případě Váš mozek chápe, že je pro Vás alkohol nevhodný ;)
Po šedesátce cévy protáhnete (rozšíříte) i jinak, pokud to „nepřepijete“ 😉

Danina65

Je tomu 34(slovy třicet čtyři) let, co jsem se nedopatřením ( kamarádi netušili, co já snesu a já netušila, co nesnesu) opila na úroveň houkání záchranky díky fernetu. Od té doby pokud vidím lahev té značky, dělá se mi mdlo, pokud čuchnu ke špuntu mdlo mám zajištěno.

anonym

Vynechal bych to „může“. Tělo prostě alkohol jako jed odmítá, neboť to pro tělo jed je. Po vypití poloviny flašky vodky jsem musel na toaletě zase vše vypustit ven stejnou cestou:) Tělo si to nějak pamatuje, a teď mi je špatně i po jednom loku.