Kerynka

Muže studenstka 4 ročníku obchodu a gastronomie začít podnikat, když už jí je 18?

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-podnikat-18-leta-holka-zacka-3-rocniku-obchodky-v-oblasti-obchodu-a-gastronomie

Další odpovědi
mosoj

Záleží na oboru podnikání a podmínkách pro vydání živnostenského listu.U některých oborů se vyžaduje ukončené
vzdělání v oboru a praxe.
Je si třeba ujasnit obor podnikání a v živnostenském zákoně se podívat na podmínky pro povolení živnosti.

Drap

Pokud živnost o kterou žádá neni živností vazanou na nějaké vzdělání, praxi či zvláštní povolení, tak může. Přesné a konkrétní informace dá každý živnostenský úřad. Stačí se jen zeptat.