Uve

Může stavební úřad sousedovi povolit stavbu která si bude vyžadovat úpravy na mém domě?

pujde o nástavbu mých komínů

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ve stavebním řízení máte jako soused právo vznést námitky, uvedete proč s tím nesouhlasíte atd. Pokud by to povolil, tak se můžete odvolat. Do vašich vlastnických práv lze zasahovat jen omezeně.

Další odpovědi
Lamalam

K takovému stavebnímu řízení musíš být přizván a můžeš se k němu vyjádřit.

Funna

může, ale musí doložit tvůj souhlas…pokud to neudělá a i přesto se tím začne stavební úřad zabývat, musí tebe, jako souseda obeslat dopisem o zahájení stavebního řízení a ty pak podáš odvolání a protest, že s tím nesouhlasíš…jen dost dobře nechápu, jak může někdo nadstavovat tvoje komíny…to máte barák rozdělený na patra?…v tom případě jsou to i jeho komíny…