MajaIS

Může spadnutí z postele způsobit potrat?

Dobrý den,
kamarádka se nedávno účastnila posledního běhu letního tábora. Spali ve stanech s podsadou a na postelích z prken. Jenomže předposlední den během spánku pod ní křupla dřevěná konstrukce postele a ona skončila na zemi. Vím, že byla v prvním trimestru těhotenství. Od tábora s ní nejsem v kontaktu. Nechci se jí vyptávat, protože by odpověď mohla být negativní, ale mohl nastat potrat? Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
zjentek

mohl to způsobit i ten běh, takže jestli potratila, přesnou příčinu už stejně nezjistíte

Další odpovědi
gecco

Jakékoli trauma může způsobit ´samovolný´ potrat…
Na druhou stranu jsou holky, zejména v těhotenství, až neuvěřitelně odolné…
😉
Jo – nevyptávej se, jen bys v ní mohla vzbudit zbytečné obavy (a ty jsou horší, než pád z horního ´patra´ palandy) – mysli pozitivně.
😉

ReHu

Jak píše gecco, jakékoli trauma.
Ale pokud to bylo tak, jak píšeš, tak bych se neobávala. Šance je minimální.

anonym

Pokud nemáte v rodině preeklampsii, či jiné potíže, pak bych se potratu neobával. Vždyť těhotná může klidně kopulovat. Jste tak silná, jak se cítíte…

gecco

Zjentku – „běh“ je v tomto kontextu ´turnus´…
😉

zjentek

no jasně ..ale je to jistota?
Za druhý- takovej poslední turnus tábora bejvá hodně akční, takže sám o sobě klidně přivodí potrat a ani tam těhotná nemusí nijak rychle běhat

gecco

Koneckonců – ta těhotná tam mohla přijet i netěhotná…
😉