pizlicka

Může soud otci zvýšit alimenty, pokud má příjmy stále stejné?

Pokud otec vykazuje stále stejné příjmy, může mu soud i přesto zvýšit alimenty? A bere soud v úvahu argument matky, že má další dvě děti, o které se musí starat s druhým manželem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Argument matky, že má další dvě děti s druhým manželem, je směšný. O ty by se měl starat právě ten druhý manžel. Nároky na péči o dítě stále stoupají, třeba až do ukončení studia, a podle toho by se měla odvíjet i výše výživného bez ohledu na příjmy otce.

„Při stanovení výživného se přihlíží jak k odůvodněným potřebám oprávněného (vyživovaného), tak ke schopnostem, možnostem a majetkovým poměrům povinného (toho, kdo má výživné poskytovat). Nelze je však přiznat, pokud by to bylo v rozporu s dobrými mravy“. Tolik Wiki.

Další odpovědi
dubraro

Nevím jak je to teď, když jsem byl plátcem alimentů já, mohla matka žádat o zvýšení každého půl roku.

pizlicka

kepler,a co matka kua?ta si napise,že ji konci podpora na uřadu práce a tím pádem má platit jen otec?a mimoto ještě vyjmenuje tři kroužky na kazde dite,které platí.to zvlada šestkrát platit kroužek i přesto,že nepracuje?muze soud rict matce,at jde do práce?