Dochy

Může sníh v podběhu způsobit potíže?

Všude se píše jak se starat o auto v zimě… Ostřikovače, zimní pneu, nemrznoucí kapalina, dveře, skla…
Co ale ten sajrajt v podběhu? včera když jsem přijel bylo to tam místy docela utemovaný, předevčírem i namrzlý…
Takže otázky:
Pokud se toho tam nacpe příliš, může se stát že na nějakém drncáku se kolo opře skrz led o podběh. Může to způsobit problém?
Pokud podběhy neočistím, může se stát, že třeba ráno vůbec nevyjedu, nebo nebudu schopen pohnout řízením protože to tam zmrzlo?
Co led, který se kumuluje v zadní části podběhu a dělá hroudu mezi blatníkem a prahem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud by to byl jen sníh, tak se toho moc neděje. Za jízdy to časem upadne. Ale namrzlé hroudy by už problém mohl být. Omezovalo by to řízení a při propružení by tě to přibrzdilo, což by mohlo na kluzkém povrchu vést i ke smyku. Takže raději očistit.

Další odpovědi
elkon

Jak přijedu, hned do toho před vraty šťouchnu a vše vypadne. Nechci mít v garáži bordel.

aliendrone

Já bych jen dodal ke Keplerovi, že pokud tam zamrzne spolu s posypem/šutry, klidně ti může prasknout/urvat se ten krycí plast v podběhu. Rozhodně ale doporučuji ho co nejvíc vyšpárat, pokud parkuješ ve své temperované garáži, jinak se připrav na úklid (vytírání). ;) :D :D

Záleží i dost na konstrukci, některá auta jsou snad úmyslně nadesignovaná, aby se tam ten bordel držel. ;) :) Slyšel jsem i o případech, kdy zamrzlý bordel v podběhu poškodil brzdovou hadičku (tu „gumovou“ – od trubky k brzdiči) nebo elektrické kabely (ABS a spol.), ale to se mi nikdy nestalo. ;)

Jinak namrzlý bordel jde obvykle PO JÍZDĚ (ráno už to nemusí být tak jednoduché) „ukopnout“, což pro možnost dostatečného rejdu stačí. Ovšem když se „zadařÍ“ tak nerozjedeš ani BULDOZER, pokud je zamrzlý opravdu kvalitně. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Díky všem
Pokud by to šlo ukopnout, je to v poho. Bohužel jsou tam některé poctivě zledovatělé kusy, které zkrátka dolů nejdou a to jsem zkoušel poměrně hrubé násilí. V neděli jsem jel z oblasti kde jen mrholilo do míst kde byl čerství sníh a… mno a ten přechod byl asi pro tvorbu dokonalej. Takže za přeními koly je opravdu hrouda ledu, která dolů nejde. Naskládanou sněhobřečku z horní a přední části podběhu jsem vyklepnul. Bohužel tady garáž nemám. Asi zejtra zajedu na nákup někam do OC s podzemní garáží 🙂