jirka1111

Může slabý zdroj utáhnout grafickou kartu?

Mám staré PC dell optiplex 760, kde je slabá integrovaná grafika Intel GMA 4500, proto bych chtěl nějakou low end dedikovanou kartu (i to by byl pokrok). Vzadu jsou dva sloty PCI a PCI express x16, takže by tam kartu snad dát šlo (jenom ale musí být low profile), ale mám problém s mým zdrojem. Ten má jen 235 wattů a našel jsem jedinou kartu https://www.tsbo­hemia.cz/asus-nvidia-210-1gd3-l_d152564.html?gclid=­CIKw54iF0sgCFQv­hGwodwTkKpw, která chce jen 300 w, jenže ani to ten můj zdroj nemá. Co se tedy může stát, když tam takovou kartu dám? Může ten rozdíl třeba zničit počítač?

Odpovědi
arygnoc

počítač slabý zdroj nezničí.

možnosti sú prakticky dve – komp buď nabehne bez grafiky alebo nenabehne vôbec.

😉

riešenie:
kúpiť silnejší zdroj.

Dochy

Karta má TDP 30, takže bych odhadl, že je to zhruba její očekávatelná max. spotřeba. 300W zdroj je doporučení. Pokud se příkon karty a příkon všech ostatních komponent vejde do těch 235W (radši pod 200W) neměl bys mít problémy. Pokud budeš mít spotřebu takhle „napnutou“ doporučuju zkontrolovat příkon komponent podrobněji (jako spotřebu má na jaké napájecí větvi a zatižitelnost jednotlivých větví zdroje). Samozřejmě je tu riziko, že to nepojede nebo to bude padat. Je na Tobě jestli to budeš chtít zkusit.

Nechápavé

Kup silnejsi zdroj s certifikaci 80plus bronze 350W od seasonics

jirka1111

Tak ten počítač je SFF – rozměrově atypický, takže asi zdroj ani nepůjde vyměnit. Každopádně jde spíš o to, jestli tam ta karta vůbec půjde dát. Podle stránek výrobce tam jeden slot PCI express je, takže tam snad musí jít zapojit kartu, ne? Pravdou ale je, že jsem už u prodejce kdysi chtěl, aby tam nějakou grafiku dal, ale on říkal, že to sem nepůjde a uchlácholil mě, že ta integrovaná není úplně špatná (což je). K čemu by tam ale ten slot byl?