Rokio

Může skončit v pekle i člověk, který má špatné myšlenky, ale neprovedl nic hrozného?

Tak já mám špatné myšlenky v důsledku neléčené depresivní psychózy. Nečeká mě za to podsvětí v posmrtném životě?

Nejlepší odpověď
zjentek

Všechno je naopak, podsvětí může být nakonec VÝHROU! (;

Další odpovědi
annas

Něco ve vaší otázce.

http://www.ra­dioservis-as.cz/archiv12/38_12­/38_porid.htm

Špatné myšlenky – úmysl vědomě něco spáchat, ale čin nebyl dokonaný, je polehčující, pokud se budete kát.. Bůh odpustí.

„Mysl je místo samo o sobě, které samo sobě může udělat nebe z pekla a peklo z nebe.“John Milton

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1999287-stephen-king-cesta-do-pekla-je-dlazdena-prislovci/

každá stránka má dvě mince.

Kelt

Byl jsem tolikrát na pohovoru a když jsem neuspěl, tak jsem zuřil a chtěl ty debily likvidovat. A o mnoha lidech jsem řekl, že jsou .. sprosté výrazy. To by na tom světě nebyl nikdo, kdo se na to takto díváš.
„Bylo nebylo. Jeden vrabčák někam v zimě letěl a zmrznul. A aby to nebylo málo, vysrala se na něj kráva. Ale to teplé lejno jej zahřálo a zachránilo. Vrabčák si samým štěstím začal prozpěvovat. Šla kolem kočka a uslyšela ho. Odhrabala lejno a milého vrabčáka sežrala. Z toho plyne trojí poučení: Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel. Ne každý, kdo tě vyhrabe ze sraček, je tvůj přítel. A když je ti teplo a jsi šťastný, měl bys držet zobák!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.