Akzeret

Může škola prodloužit prázdniny o 10 dní?

Dneska jsme se s kamarádkou bavily o prázdninách a z ní vypadlo, že prý jejímu mladšímu bráchovi na základce možná prodlouží prázdniny právě o 10 dní z důvodu rekonstrukce. Je to možné, jde to vůbec? Jak bude tohle volno nazváno – jako ředitelské asi těžko, když má škola daný určitý počet dní, kdy ředitelské volno může vyhlásit, ne? :)
Moc děkuji za odpověď, strašně by mě to zajímalo, protože mi to nějak nejde do hlavy :D Kluk s tím přišel v pátek, prý to má od starších spolužáků, kteří už celí natěšení plánují nějaké akce :)
Doplňuji:
Moc vám všem s kamarádkou děkujeme! Prcek už to dneska donesl i zapsané v žákovské knížce ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Je to možné – pokud – např. – budova není ve stavu, kdy by se v ní dalo učit…
😉
Nejde o „ředitelské volno“, ale o odložení začátku školního roku (výuky).

Další odpovědi
mosoj

Tady neděkuj. Leze to moc do hlavy. Poděkuj těm stavbařům že nevyšli ředitelovi vstříc.

Zbynas

Ano, je to možné, a máš pravdu, ředitelské volno je asi jen 3× na půlrok. Může to odůvodnit rekonstrukcí.

huxa

Takto šel můj bratr do škole o nějakých 20 dní později, neboť právě se opravovala škola.

atena11

Dost možně kvůli povodním jsem doma byla asi 15–20 dnů