Rokio

Může šílený retard, který je omezen na způsobilosti k právním úkonům, pracovat a dokončit běžnou školu?

Znám jednoho autistu, který si ani neuvědomuje, že je nemocný (to je typické pro blázny) a má IQ pod 70 bodů (trpí mentální retardací) a přesto zvládl úspěšně dokončit standardní učební obor a pracuje.

Vím to, protože jsem s ním chodil do třídy a byl minimálně stejně inteligentní jako průměrně chytrý žák ve třídě (podle známek) a byl to druhý nejlepší němčinář (druhý nejlepší v němčině). Tato osoba má úžasnou paměť a pokud jde o školní předměty, kde nestačí mít pouze dobrou paměť, tak ty normálně zvládala.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
alik360

ano

Myslím si že jo záleží jak moc je ta práce založená na sociálním kontaktu. A jak dobře umí komunikovat. Jsou autisté u kterých to ani nepoznáte.