Může si žena v domácnosti,kdy za ní platí ZP stát,přivydělat tím,že v letním období bude pronajímat dům „dovolenkářům“?

Nebude se pak muset zaregistrovat jako OSVČ a platit si tak ZP a soc.pojištění sama?

Odpovědi
Michal Kole

No někteří úředníci by to mohli považovat za soustavnou činnost tak by asi byl živnostenský list vhodný.

Jambalaya

Nenapsala jste za jakého důvodu za vás pojištění platí stát.

OSVČ se z vás při pronájmu nestane, neboť se jedná o příjem dle §9, nikoliv §7. Zdravotní a sociální se z příjmů dle §9 neplatí.