Avatar uživatele
láďa1

Může si za jízdy manželka sedící na pravém předním sedadle sklopit sedadlo a spát?Mě jako řidiči by to nevadilo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, tom004, anonym před 4256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Nevím jestli by se za jízdy vleže vyspala. lepší je jen si trochu víc položit opěradlo a spát v polosedě. je stále v pásech a má pevnější polohu v sedadle.
Nicméně, pokud chcete takto přejet až k moři, asi to není to nejlepší řešení na spaní. lepší je spacák a vyspat se někde u cesty a oba, či všichni
Doplňuji:
Mimochodem – při nárazu ti spící to zpravidla odnesou víc než bdící, protože se na náraz nepřipraví.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A připoutaná bude za co ??

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Ne.
Řidiči a spolujezdci jsou povinni dodržovat § 6 vyhlášky č. 99/1989 Sb., který říká:
„Osoba sedící na sedadle povinně vybaveném bezpečnostním pásem, musí být tímto pásem řádně připoutaná“.

Víc v odkazu.

Zdroj: http://www.czrso­.cz/index.php?id=519

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

A proč by nemohla?? Ať se připoutá a spí jako dudek…
Asi nerozumím. Nebo potřebuješ navigátora?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Taky mi to neva, ale přizpůsobím jízdu spáčům. Jsem velmi opatrný. Snížím i rychlost apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

teoreticky může jen nevím jak se připoutá,ledaže bys ji připoutal kurtou na náklad.
Doplňuji:
rally snad nejezdíš,takže jako navigátora ji k řízení nepotřebuješ..

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Láďo, dle Vašeho dotazu.. bude sedět se sklopeným sedadlem, nebo ležet se sklopeným sedadlem…
první ANO, druhé NE.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek