láďa1

Může si za jízdy manželka sedící na pravém předním sedadle sklopit sedadlo a spát?Mě jako řidiči by to nevadilo.

Nejlepší odpověď
venkovan

Nevím jestli by se za jízdy vleže vyspala. lepší je jen si trochu víc položit opěradlo a spát v polosedě. je stále v pásech a má pevnější polohu v sedadle.
Nicméně, pokud chcete takto přejet až k moři, asi to není to nejlepší řešení na spaní. lepší je spacák a vyspat se někde u cesty a oba, či všichni
Doplňuji:
Mimochodem – při nárazu ti spící to zpravidla odnesou víc než bdící, protože se na náraz nepřipraví.

Další odpovědi
mosoj

A připoutaná bude za co ??

tom004

Ne.
Řidiči a spolujezdci jsou povinni dodržovat § 6 vyhlášky č. 99/1989 Sb., který říká:
„Osoba sedící na sedadle povinně vybaveném bezpečnostním pásem, musí být tímto pásem řádně připoutaná“.

Víc v odkazu.

Zdroj: http://www.czrso­.cz/index.php?id=519

beer

A proč by nemohla?? Ať se připoutá a spí jako dudek…
Asi nerozumím. Nebo potřebuješ navigátora?

anonym

Taky mi to neva, ale přizpůsobím jízdu spáčům. Jsem velmi opatrný. Snížím i rychlost apod.

honza19hk

teoreticky může jen nevím jak se připoutá,ledaže bys ji připoutal kurtou na náklad.
Doplňuji:
rally snad nejezdíš,takže jako navigátora ji k řízení nepotřebuješ..

cukrar

Láďo, dle Vašeho dotazu.. bude sedět se sklopeným sedadlem, nebo ležet se sklopeným sedadlem…
první ANO, druhé NE.