Jack 12323

Může si vzít podnikatel půjčku např. 20 milionů korun na základní kapitál firmy s měsíční splátkou napr. 10 tis. korun?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud najde takovou banku, která by mu byla ochotna takové podmínky splnit, tak určitě. Z uvedených čísel však jasně vyplývá, že je to nesmysl a že taková banka se nenajde.

Další odpovědi
Arne1

Na to asi nikdo neodpoví, jen specialisté z banky.

nyjono

Pokud firma nemá základní kapitál, pochybuju, že se najde banka, která půjčí.
A … 20 milionů a 10 tisíc měsíčně??? Že by to splácelo několik generací? Ha ha ha ha

ivzez

Nemůže, protože žádná banka nepřistoupí na návrh,
že by dlužník půjčku splácel přes 100 let. Navíc se domnívám,
že by základní kapitál musel být vložen už při zakládání firmy.

(Měl jste zvolit vhodnější příklad.)

Dochy

To by splacení úvěru muselo být ošetřeno jinak, protože za daných podmínek by i bez úroků splácení trvalo skoro 170 let. A to není obvyklá životnost firmy a už vůbec ne typického podnikatele…

Lgee

Tak pokud by podnikatel byl úspěšný mohl by si koupit věčný život a splácet klidně tisíc let, ale do takového rizika ti žádna banka nepůjde

Pepa25

Otázka je nejasná: co to znamená „na základní kapitál“? Jako že by byl upsaný základní kapitál nově zakládané společnosti splacený úvěrem? To samozřejmě nelze.