domca94

Může si to nechat vrátit?

Jsem na střední škole. Přítel mi navrhl, že mi zaplatí školné na následující půl rok. Jedná se o částku 6500,–. Platbu již provedl před několika dny, takže tam určitě dorazila. Nicméně jsme se včera nepěkným způsobem chytli a vyhrožoval mi, že si to nechá převést zpět. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli se to vůbec dá udělat, aby mu to škola poslala zpět? Děkuji všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Awe

V první řadě je tvůj přítel kretén…
V druhé, už neudělá absolutně nic :)

Doplněno… V životě bych nechtěl nic vrátit ani po svojí EX

Další odpovědi
anonym

Domčo,máš skvělýho přítele,tos musela asi dlouho hledat co?
Částku co už zaplatil,nelze vzít jen tak zpět,musel by kontaktovat svoji banku a řešit s ní další postup.
On by musel říct ve škole,že peníze poslal omylem,jinak to nejde.

ivzez

Podle mne byste mu tu částku měla okamžitě vrátit,
samozřejmě proti jeho podpisu …
_______

Doplňuji:
Přes banku už neudělá nic.
Zajde-li však do školy a prokáže, že částku uhradil on, škola mu ji
s nějvětší pravděpodobností vrátí. Školné pak bude chtít po Vás.

Vrátíte-li mu školné dříve, než půjde do školy,
ušetříte si podle mne nepříjemnosti se školou.

bolak

ivzez: já myslím že nevrátěj, protože stejně tak ona může tvrdit, že nemá účet a tak peníze dala jemu aby je poslal

(a kdyby tam zavolala ještě teď sama, a nahlásila jim že ty peníze posílala z účtu na cizí jméno, a jestli je to problém, tak by jí řekli že ne, a je to vyřešený, je krytá)

ivzez

Účet je veden na jméno majitele, škola bude mít na účtu platbu z účtu, který nepatří žádnému jejímu žákovi.

Kdyby tazatelka ty peníze opravdu měla, mohla zaplatit hotově proti potvrzení v sekretariátu školy, což by bylo jednodušší, než někomu dávat peníze, aby zaplatil ze svého účtu. Z této transakce by neměla žádný doklad.

Soukromé školy nemají rády problémy. Pokud se přítel na školu obrátí, dostane podle mne peníze zpět.

ivzez

Možná, že to bude škola od školy jiné. Naše soukromá škola platby z cizích účtů vracela. Co si vzpomínám, se na školu takhle někdo obrátitl asi třikrát. (A učitelé pak museli hlídat a honit žáky, aby co nejdříve zaplatili.)

bolak

nebo takhle, je krytá, pokračování u soudu… :)

Awe

Jugar: Těžko se bude vysvětlovat že poslal omylem přesnou částku i s VS. (Předpokládám že VS byl nutností) :D

domca94

Ano, do variabilního symbolu uvedl mé rodné číslo. a do poznámek ještě připsal mé jméno a příjmení.