Gus_Fring

Může si tato osoba vzít hypotéku v hodnotě 2 milionů?

Osoba kolem 45. roku, která vlastní polovinu bytu, kdy polovina má hodnotu něco málo přes 2 miliony. Osoba ale trpí nemocí nervové soustavy, zřejmě rozstroušenou sklerózou. Zatím je pracovně aktivní. Bere biologickou léčbu. Tato osoba má dvě děti v plné péči.

Myslíte, že si tato osoba může vzít hypotéku v hodnotě 2 milionů? Nebo snad máte zkušenosti?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Myslím si, že to té osobě nedají. Už kvůli jejímu zdravotnímu stavu a i tomu, že byt není zcela její.

Ale všechno jde, když se chce (může se např. někdo zaručit – nejlépe i ten spolumajitel bytu, může je dobře přesvědčit, půjčit si to může někdo jiný i možná přes plnou moc, atd).
Ale osobě se sklerozou to jen tak nedají…

Banka chce v případě nezdařilé půjčky záruku (nejlépe takovou, kdy hned jako náhradu dostanou stejnou sumu, kolik si osoba půjčila. Nebo v něčem, co je velmi likvidní – a jde tedy rychle na ty peníze přeměnit. V případě toho bytu by to nedávalo pro tu banku smysl, protože by ho chtěla celý – nechtěla by spolumajitele, nechtěla by to ani vlastnit… chtěla by to, co nejrychleji prodat, aby co nejrychleji přišla k těm penězům, které ji patří).

Další odpovědi
Drap

Tato osoba si klidně může vzít i 4 miliony. Teď už jen najít banku, která mu je dá.

ihnedodpovez

Jestli neuvede zdravotní problémy tak není problém

Pepa25

Obávám se, že je to špatně položená otázka: klíčové je, proč si ji chce vzít, jak velkou (opravdu na 100% pořizovací ceny poloviny bytu?), na jak dlouho a jakou má představu z čeho ji bude splácet, vzhledem ke své situaci (samozřejmě, nikdo nevíme dne ani hodiny, kde se nám může něco stát, ale její prognóza bohužel asi není nejlepší) …
Zní to trochu tvrdě, ale trochu mi to připomíná jistého člověk, který si honem bral hypotéku „na doraz“, ještě než zpřísní podmínky a teď je nešťastný už po pár dnech na překážkách …