autacek

Může si studentka něco začít s učitelem?

Nejlepší odpověď
annas

Mlostný vztah studentky k učiteli nebývá výjimkou – obvykle jde o platonickou podobu.

Na základních školách je nepřípustný, na střední škole jde o spíš o morální kodex,,, vztah bývá často problematický. Učitel by si měl zachovat dekorum, mít odstup od studentů.

Někdy to zakazuje i školní řád, jinak záleží na tom, jak to pojme vedení školy, pokud k něčemu takovému dojde. Několikrát se stalo, že učitel byl přeložený na jinou školu, někdy se scházejl se studentkou tajně,jindy dokonce se vzali..

Často je učitel ženatý, puberťačka ho svede, může mít v manželství problémy, těžko říct, ale pak by měl počkat , až bude studentka po maturitě. Někdy jde o velký věkový rozdíl, studentka v něm vidí otce, s nímžý nemá dobré vztahy nebo nežije atd.

Pokud je to osudová láska, tak se najdou později.

Další odpovědi
Danina65

To víš, že může.Může si začít studentka s učitelem, učitel se studentkou. Záleží na tom, co ta daná dívka studuje, nemyslím obor, ale stupeň vzdělání.Pokud jde o sedmou třídu základní školy, je to na právo a paragrafy.Pokud jde o třetí semestr, je to na úvahu dvou dotyčných.

RyuzakiKate

Dle osobní zkušenosti – může. Bylo to samozřejmě až na vysoké a většina okolí to přijala bez zbytečných scén okolo. Vydrželo to asi rok a půl a byla to určitě zajímavá zkušenost. Pokud jsou to už dva dospělí lidé, není důvod to nějak extra řešit.

dubraro

Pokud je plnoletá – prosím.

anonym

Mohlo by to z pohledu otce dopadnout mnohem hůř. Vysokoškolský nebo v hroším středoškolský učitel je relativně důstojné zaměstnání. Mohla by se na škole tahat s nějakým vágusem co mezi své úspěchy počítá jen objev nového způsobu hulení trávy, což bývá nejspíš mnohem častější 🙂