Kura

Může si soused bez mého souhlasu udělat v rod. domě autodílnu ?

Nepotřebuje souhlas sousedů kvůli hluku apod. ?

Nejlepší odpověď
badisko

Tak predne z vasi otazky neni patrne ci je dum ..ale pocitam ze soused ma rodinny domek vedle vas a chce si tam udelat autodilnu ..:D To vite ze muze pokud ma vsechna povoleni a nebude porusovat predpisy…nebude znecistovat sve okoli ..atd s tim hlukem no kdo by chtel mit hlucneho souseda ..ale asi takto .. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/No%C4%8Dn­%C3%AD_klid nocni klid,, kazda obec to ma ve vyhlasce trochu jinak …ale pokud bude delat hluk ..prez den a schvali mu to hygiena pravdepodobne s tim nic moc neudelate snad jen litani po uradech Ourednici vas budou posilat od certa k dablu vy si znicite zdravi ..budete porad nervozni sousedske vztahy budou take fuc ..takze pokud mate problem vyreste si to primo s nim nebo se jeste poptejte tady .. http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online
Doplňuji:
Ps;autodilna neni zase tak hlucna ..

Další odpovědi
mosoj

Tak je to v Anglii ?

To víte že může. Souhlas musí mít ale od hygieny . Atodílnu musí mít zkolaudovánu včetně hygienických předpisů a předpisy na hluk a exhalace jsou velmi přísné včetně měření hluku při zapnutí všeho nářadí najednou.
Hluk mimo dílnu od nářadí a strojů používaných v dílně nesmí překročit 30 dB !!!!!!! Švagr řešil truhlárnu !! a odhlučnil ji ke spokojenosti hygieny.

Reezo

Hygienické limity hluku pro vnější prostor se pohybují okolo 50 dB přes den a 40 dB v noci. S ohledem na dopravu však povolené limity vzrůstají až o 20 dB u komunikací, které byly v provozu před platností zákona. Pro vnitřní prostředí je ve dne limit 45 dB a v noci 35 dB
Plnění zákona kontroluje krajská hygienická služba.

Obecně platí, že se tyto limity porušují tak o 10–20 dB.

badisko

mosoj .. Tak je to v Anglii ? toto byla asi narazka na mne jinak si to neumim vysvetlit ..nejsem v Anglii :D a vesmes jsi napsal to same co ja …:D