Může si obviněný z přestupku sám napsat omluvu na řízení před KPPP?/nejedná se o závažný důvod §60 Zák.200/1999Sb/

Odpovědi
standa

Snad jsem otázku pochopil dobře.

  1. z jednání KPPP se samozřejmě můžete (musíte) omluvit sám s použitím hodnověrných argumentů…, podotýkám, že vaší omluvě nemusí být vyhověno a KPPP může trvat na vaší přítomnosti. Ale zpravidla bude nařízen náhradní termín.
  2. co máte na mysli textem v závorce? Ustanovení § 60/1 zákona o přestupcích je o tom, že můžete využít svého práva a odepřít podání vysvětlení, pokud byste ´ohrozil´ osobu blízkou tím, že by byla obviněna z přestupku či trestného činu.

Takže o jaký „nezávažný“ důvod se jedná ?