Avatar uživatele
Registrovaný

Může si obviněný z přestupku sám napsat omluvu na řízení před KPPP?/nejedná se o závažný důvod §60 Zák.200/1999Sb/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Snad jsem otázku pochopil dobře.

1. z jednání KPPP se samozřejmě můžete (musíte) omluvit sám s použitím hodnověrných argumentů..., podotýkám, že vaší omluvě nemusí být vyhověno a KPPP může trvat na vaší přítomnosti. Ale zpravidla bude nařízen náhradní termín.

2. co máte na mysli textem v závorce? Ustanovení § 60/1 zákona o přestupcích je o tom, že můžete využít svého práva a odepřít podání vysvětlení, pokud byste ´ohrozil´ osobu blízkou tím, že by byla obviněna z přestupku či trestného činu.

Takže o jaký "nezávažný" důvod se jedná ?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.