halamka99

Může si normální člověk koupit barel ropy?

Může si normální člověk fyzicky koupit barel ropy? Nemyslím, na internetové burze, kdy ani nevíte, kde barel je… Myslím jako fyzicky a „odvézt si ho domů“
Doplňuji:
Sud ropy samozřejmě kupovat nechci :D. Spíš teď všude čtu, jak ropa neustále zlevňuje, tak mě napadlo, jestli by se dal koupit sud :D. Žádné využití v tom nehledejte.

Nejlepší odpověď
gecco

😉
Jestliže si představuješ, že ta ropa je balená v barelech, tak tě zklamu…
Barel je jednotkou objemu – 1 bbl = 42 gal (US wet gallon) ≈ 158 l (litrů).
Ale jo – klidně si můžeš v nějaké ´stáčírně´ (rafinerce) koupit sud ropy.

Další odpovědi
klob1

Ano může. Je to obyčejný sud. Takže jen tam, kde mají tu ropu. Možná v Pardubicích Paramo. Jen nevím, jestli to jde bez Živnostenského listu? Oni tam mají i svůj obchod.

Pepa25

Co by jsi s tím dělal, máš doma rafinerii? 😉

Pokud je cílem „levně nakoupit ropu, než se to zase obrátí“, tak doporučuju nějaký finanční derivát, např. na spekulaci na to, že ropa Brent nepůjde do května 2015 pod 60$ se dá aktuálně vydělat 17% (37% p.a.) – viz zdroj. Ale nešel bych do toho …

Zdroj: http://www.ari­va.de/DZA6J7

zjentek

těžko ..normální člověk fyzicky bere kanystr nebo nádrž ..nebo PETku

martas151

Má tedy doma někdo nějakou ropu? Taky bych koupil. 🙂