Majduska

Může si manžel založit živnost, když má dluhy? A to i na zdravotním? Je zedník obkladač s 20 roky praxe.

Manžel se živí jako zedník už dvacet let ,bohužel nemůže se svými maximálními zkušenostmi najít adekvátní zaměstnání ,vždycky skončí u nějakého malého živnostníka kvůli malému platu,měl by zájem dělat na sebe,protože si myslí že by se lépe uživil sám ,ale má z minulosti dluhy a závazky vůči pojišťovně atd může si založit živnost nebo ne ? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
ivzez

Teoreticky ano, ale je schopen to zvládnout po finanční stránce?
Nenadělal by další dluhy?

Přesné informace získá(te) na živnostenském odboru.

Další odpovědi
Kazatel

Očividně již někdy podnikal a nedopadlo to, jinak si nedovedu vysvětlit, proč má dluhy.

Jen se ještě pokusím napovědět, že pokud umí pracovat, není pro sehnání výdělku rozhodující živnostenský list, ale sehnat platícího zákazníka.

Dochy

Pokud vím tak ano, ale zřejmě to bude mít o dost složitější. Radši by se měl někde poradit než skočí rovnýma nohama do průšvihu.

nyjono

Teoreticky může. Dobře to zvažte, protože …
Pokud má tolik let praxe, musí vědět, že sám bude moci provádět pouze malé opravy a jednoduché práce.
Větší šanci má parta aspoň 3 zednických pracovníků,

Michálek1245

Jako teoreticky může, ale spíš bych se nejdřív soustředil na splacení dluhu a pak začal podnikat. Je jedno, jestli pomůže půjčka 10 000 Kč od https://epujcka­.cz/pujcka-10-000-kc/ nebo i více, prostě splaťte dluhy a pak podnikejte. Jinak se to prostředí nikdy nenarovná. Navíc riskujete to, že se zase brzy dostanete do dalších problémů.

Kazatel

Proč jste Ivzez zase napráskala zcela nezávadný příspěvek?