sago2

může si laik splést hypoglikémii s epileptickým záchvatem?

zažil jsem tento stav poprvé, tak nevím. Opakovalo se to dva dny po sobě. První den slabost a hlavotoč po večeři přestaly, druhý den už jsem večeři nestihnul a probral se až cestou do sanitky. Takže nemyslím že šlo o epileptický záchvat, ale doktor říká že to byl. Údajně jsem se třásl a měl oči v sloup.
Doplňuji:
Inzulín si nepíchám, ale povedlo se mi poměrně rychle sundat cca 30 kilo živý váhy, tak jestli nemám rozhozenej cukr.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ty si pícháš inzulín, že uvažuješ o hypoglykemii? Pokud si pícháš inzulín, určitě máš glukometr a pak stačí se v ten okamžik změřit. Pokud máš pod 3 mg/mol hodnotu, může se jednat o hypoglykemii !
Doplňuji:
Pokud máš v pořádku játra tak buď bez obav. Játra glukózu dodají když je třeba.
Jinak gratuluji, hlídej si ale váhu jako oko v hlavě. Snadno se opět nabere a podruhé by jsi to již nemusel zopakovat.

Další odpovědi
briketka10

může,
epilepsií trpím sekundární, poznám auru, jestli
přijde malý záchvat, ale tzv.ho rozdýchám zhubla
jsem 27kg ..beru léky dlouhodobě..
zajdi k neurologovi a požádej ho o řádné vyšetření
MRI, CT a všeho co je potřeba, aby nebylo pozdě :(

www

Ano, laik si může splést cokoliv.
Tvůj stav ti objasnil erudovaný člověk, tedy lékař, věř mu.
Ze zkušensti diabetika vím, co je málo cukru a jak se to projevuje.
Více a přesněji ti poví net.

Vembl

Jsem sice jen student medicíny, takže můj názor berte s rezervou, ale možná má váš lékař pravdu. Je pravda, že příznaky epilepsie a hypoglykémie mohou být hodně podobné, ovšem třas a oči v sloup svědčí spíše pro epileptický záchvat. Na měření cukru je nejlepší glukometr nebo si můžete nechat stanovit hladinu cukru z krve u lékaře. Za normálních okolností by u zdravého člověka k těžké hypoglykémii způsobující ztrátu vědomí nemělo dojít, protože tělo má proti tomu obranné mechanismy – hormony glukagon a adrenalin, které mobilizují rezervy zásob glukózy a spouští syntézu glukózy z jiných látek. Pro příznaky hypoglykémie spíše svědčí ten první den, protože ke ztrátě vědomí by nemělo dojít pokud nejste diabetik.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/51-hypoglykemie-priciny-projevy-a-lecba/