Borath

Může si každý podnikat v čem chce pokud má IČO ?

Vím, že je to !podvodník! prezentuje se na webstránkách
AGENTURA FREEWAY
vymáhání pohledávek
IČO : 01260375
Adresa : Hradební 94 , 554 01 , Broumov
Profesionální lovci neplatičů www.agenturafre­eway.wz.cz
Bere zálohy předem bez mantní smlouvy s tím, že spolupracuje s profíky a ti se ozvou a o vše se postarají. Pochopitelně, že se nikdo neozve a přestane komunikovat částky si nechává posílat na cizí účet takže obchází FÚ.

Nejlepší odpověď
led

„Může si každý podnikat v čem chce pokud má IČO?“
Nie, oficiálne môže podnikať len v tom, pre čo má registráciu Živnostenskom, alebo v Obchodnom registri. Podnikanie (za úplatu) v inom než zaregistrovanom nie je v súlade so Živnostenským zákonom.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zivnost/

Další odpovědi
anonym

Hmmm…
No – když to víš, pak mazej na PČR podat trestní oznámení – protože když to neuděláš, sám se dopouštíš trestného činu…
___
No – a pokud mu někdo na základě takové ´inzerce´ zálohu dá, měl by snad být prohlášen za nesprávného – nemyslíš?
😁
Což ovšem nemění nic na tvé povinnosti podat TO.

Borath

No bych to i nahlásil,ale pak mě budou tahat k výslechům a budu figurovat v nějakých spisech. Ve Véčku v Polici n. M to ví kde kdo co je to za Z…a.

zzzzz

Můžeš podat trestní oznámení i na státním zastupitelství a zároveň požádat o to, aby si vystupoval pod cizím jménem.

anonym

Ví to kdekdo…
OK – ale i ty, pokud TO nepodáš, porušuješ zákon.