Keshh

Může si „dítě“ vybrat peníze z vkladní knížky?

Dobrý den, je mi 16 let a chtěl bych si vybrat peníze z vkladní knížky, která je vypsaná na mé jméno. Jenže někde jsem slyšel, že se to může jen za přítomnosti zákonného zástupce, je to pravda?

Nejlepší odpověď
ahold

Ano, vkladní knížky stále existují. Všechny musejí být na jméno. Výběr může uskutečnit pouze uvedená osoba s předložením OP. Ve tvém případě se zákonným zástupcem.

Další odpovědi
briketka10

vkladní knížky existují mohou být založeny,
jak na jméno tak i na heslo, ale vybrat si ji
můžeš, jak již bylo popsáno..

Hlada

To je pravda.
ReHu: Vkladní knížky pořád existují, Nejsou ale propagovány. Pro banky nejsou výhodné, protože jsou bez jakýchkoli poplatků.

ReHu

Mám dojem, že vkladní knížky již neexistují. Takže nevím, jak to myslíš.
A proč je slovo dítě v uvozovkách?

Keshh

Proč by neexistovaly?
… No proto, že nejsem dítě z fyzického hlediska – je mi 16 (výše popsáno) – , ale z právního ještě trochu ano..