Spartaboy

Může si děda vzít svoji dospělou vnučku, když si bratranec může vzít sestřenici? A můžou mít sex?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba, abyste si uvědomil, o jaké jde příbuzenské vztahy.

"Naše současné zákony zakazují sňatek mezi příbuznými v přímé linii (tedy bratr–sestra a rodiče–děti) a u příbuzných do druhého stupně příbuznosti (strýc–neteř, prarodič–vnuk).

Bratranec a sestřenice jsou příbuzní třetího stupně a jejich svazek je tak legální."

Sex – platí jako u sňatku.

Podle § 188 Soulož mezi příbuznými

„Kdo vykoná soulož s příbuzným v pokolení přímém nebo se sourozencem, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta“

Kromě toho že jde o trestný čin, je to nemorální, neetické, dokonce bych řekla, že jde o zvrhlost.

Lze si přečíst v odkazu. Zřejmě nevíte, proč to není možné, když takto uvažujete..

https://www.ba­byweb.cz/jak-je-s-pribuzenskymi-snatky
http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-3-paragraf-188

Další odpovědi
Edison

Ne. Bratranec – sestřenice jsou v pokrevní linii nepřímé, kdeždo děda – vnučka v pokrevní linii přímé.

Kryšpín

Klidně si jí může vzít, na dovolenou na oběd, jako svědka a pod.

Kelt

Pokud tam není přímý příbuzenský vztah, tak ano. Klidně i nevlastní nebo jinou. V historii byly takové případy, že sňatkem se vzali lidé s 40 letým věkovým rozdílem. nevím, zda byl takový sex kvalitní a zda ten starší člověk byl schopen zplodit dítě.

Edison

Kelte, jasně píše „svoji“. Myslíš, že tam není příbuzenský vztah??

Bobek 2

annas: trošku to paní RNDr. na babywebu popletla. Bratr a sestra nejsou příbuzní v přímé linii (ani jeden z nich nepochází z druhého), naopak prarodič a vnuk ano.