pechy

Může si dcera(17) vzít prášek Xarelto 20mg?

Dcera zítra odjíždí na dovolenou autobusem. Cesta bude trvat cca 15hod. Bere antikoncepci, má negativní výsledek vyšetření na genetické zatížení ohledně trombóz. Já jsem toto vyšetření absolovoval též a také jsem negativní. Přesto jsem měl již 3× trombózu v hlubokých žilách. Zvažuji dát dceři před cestou jednu tabletu 20mg xarelto. I mně ji lékař předepsal na dlouhé cesty. Jiné léky dcera nebere, příležitostně valetol a guajacuran na bolest hlavy. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
marci1

V žádném případě nedoporučuji. Xarelto může způsobit krvácení, které může být
potencionálně životu nebezpečné. O podávání tohoto nového léku musí vždy rozhodnout jen lékař.
Souhlasím s „mosoj“. Tableta 100 mg Anopyrinu jako prevence je vhodná.

Zdroj: http://www.di­agnosia.com/cz/le­ky/xarelto-10-mg-potahovane-tablety

mosoj

Podávání Xarelta se do 18 let nedoporučuje, nicméně krátkodobě jako prevence proč ne. Pořád lepší než trombóza. Nicméně já používám jako prevenci jednu tabletu denně anopyrinu 100 mg, klidně i několik dní. On by stačil jako prevence i acylpyrin Bez problému se koupí v lékárně ).Nebo když mám, tak injekci fraxiparinu jednou denně , vždy před cestou. V každém případě je třeba ale informovat doktora v případě nějakého úrazu.
Doplňuji:
Po pravdě anopyrin účinkuje více v cévách než v žilách, ale jako prevence žilní trombózy stačí.