krftwrk

Muze si clovek zopakovat zakladni skolu ?

Asi 15 drhnu zachody, nemam ani stredni skolu a na zakladce jsem mel jenom ctyrky a petky.

Jelikoz chci byt chytrejsi, napr. chci vedet proc se clovek pod vodou udusi, proc podchlazeny clovek umira atd…no proste chci mit nejake zaklady, tak planuji, ze si doplnim vzdelani…

Otazky tedy zni > mohl bych chodit znovu na zakladku ? Tim myslim, ze bych v prubehu 9ti let chodil znovu do skoly…vsem dekuji…
Doplňuji:
Omlouvam se, ale jelikoz jsem nevzdelac, tak nevydelam moc penez, takze soukromy lektor jaksi neprichazi v uvahu.

Jestli chcete muzete me ucit vy, ale neuvidte odemne ani koruni, max vam vydrhnu zachod…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud máš ukončenou základní školní docházku a tu zřejmě dokončenou máš, i když jsi nedosáhl deváté třídy tak ne. Na učňák, nebo střední školu se přihlásit můžeš. Pokud máš takovou velkou touhu po vzdělání, tak si můžeš najmout nějakého učitele a doučovat se mimo školu.

Další odpovědi
Stingo

Není to ztráta času? Zkus se přihlásit rovnou na ucnak nebo střední s maturitou. Nebo zkus rekvalifikaci.

beer

Zopakovat ne, ale doplnit základní vzdělání lze https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=za­kladni+skolu&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=jak+si+do­plnit+z%C3%A1klad­n%C3%AD+vzd%C4%9Bl%C3%A1­n%C3%AD
Pokud budeš hledat podle místa bydliště, určitě něco najdeš!

Nevíteto?

Číst umíš 🙂, takže jestli tě zajímají tyhle věci, můžeš si koupit nějaké učebnice (třeba i pro zš) a na internetu bude taky dost informací

Zbynas

Teoreticky to není problém, v zákoně je akorát dáno, že pro děti je škola povinná, jinak nic, takže ano. Problém ale je, že škol je dneska tak málo, že tě nikde kvůli kapacitě nevezmou.