Může si člověk opravdu svobodně myslet naprosto cokoliv, nebo mu to někdo stejně „tajně“ čte z hlavy?

Nejlepší odpověď
Drap

Může si myslet co chce. Do hlavy nikdo nikomu spolehlivě nevidí.

Další odpovědi
johana 56

Může.
A pokud je navíc schopen své myšlenky v souladu se slušnými mravy říct nahlas, nemusí se bát že si někdo přečte pravý opak…

Anikitos

”Křesťanský Bůh je vševědoucí, vševidoucí atd… ” proto ti nejen čte myšlenky, ale protože je bůh všude, tak ti ty myšlenky sám tvoří. Potom by ale lidem vnukal i špatné myšlenky a nemohl by pak rozhodovat kdo půjde do pekla kdo do nebe, když za to sám může atd.. :/ (zase ten rozpor v církvi).

:'DDD

Kepler

Číst myšlenky asi nikdo neumí, ale hodně prozrazuje řeč těla, nebo výraz očí. Například zmerčíš opravdouvou sexbombu, ženskou tvých snů a hned se dá v tobě číst jako v knize. A ani nemusíš slintat…

marci1

No, myslím si, že brzy přijde doba, kdy si ty myšlenky budeme moci přečíst v hlavě někoho jiného. 🙂
Odborníci z University of Washington a Carnegie Mellon University úspěšně propojili mozky tří lidí, čímž jim umožnili sdílet své myšlenky – a v tomto konkrétním případě hrát klon populárního Tetrisu. Více na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ved­ci-propojili-mozky-tri-lidi-a-umoznili-jim-sdilet-sve-myslenky/sc-870-a-195409/default.aspx

ivzez

Ano, člověk si opravdu může svobodně myslet, co chce,
přestože mu to (občas) někdo „tajně“ čte z hlavy.
Za myšlenky (zatím) nikomu nehrozí žádný postih.

zjentek

Hele draku, můžem to zkusit v praxi, ale je tam podmínka- nejdříve si musíš vyhodit z hlavy variantu- z debilem se zahazovat nebudu. Pak by se to mohlo podařit. Já ti posloupně zodpovím tvý otázky odteď až po vrch nástěnky/tapety a ty z mých odpovědí budeš hádat, zda je to teda možný a kdo z nás koho čte. Ale musíš být k sobě upřímný, jinak se to nepodaří a odpověď nedostaneš. Tak jedem…

1. Ne, nemůže, ty přečteš každýho dřív, než on sám sebe.