autacek

Může si člověk na SVÉM facebookovém profilu psát co chce, resp. co si myslí i když to nemusí být pravda?

Spatřujete rozdíl mezi novinami, tiskem, televizí a VAŠÍM profilem na nějakém internetovém portálu?

Sice v daném případě netuším, co k tomu dotyčného vedlo, ale předpokládám, že i kdyby chtěl dát pan president svoji zdravotní dokumentaci k dispozici, stejně zůstane pravda veřejnosti skryta.

https://m.novin­ky.cz/discussi­on?sznu=WlCan­JZ0Ry7pyrUQ&dId=5056­68&aId=454556

Nejlepší odpověď
Malvína

Dle mého ne. Nemůže přece pošpinit třetí stranu. A i pomluvy nebo veřejné šíření nepravdivé informace jsou dosti závažný čin, který by se mohl řešit až někde na vyšších místech.

Další odpovědi
ivzez

Nemůže. Každý by měl brát ohled minimálně na ochranu
osobnosti a zachovávat nějaká pravidla slušnosti.

Mně „počin“ pana Bartíka přijde neuvěřitelně sprostý.

Klaproth

Přijde mi to podlé, pan prezident hledá ten článek o Peroutkovi a najednou tahle podpásovka.

Dochy

Do osobního deníčku, který má autor bezpečně zamčený doma v trezoru si může psát co chce. Pokud něco zveřejňuje, a uvedení na FB profilu je zveřejnění, musí si dát pozor na to aby někoho zveřejněnou informací (zejména neověřenou, či lživou) neoprávněně nepoškodil.

Edison

I FB má svá smluvní pravidla, která se jako uživatel registrací zavazujete dodržovat. Doporučuji tyto věci při registraci kamkoli dobře pročítat.

Mc Merkurion

… myslím si, že zdravej člověk by todle na fejsko o nikom nikdy nenapsal, i kdyby to byla pravda, jelikož je to dost citlivá informace … no, ale co chceš po nedostudovaných studentech biskupského gymplu a hlavně, po členech strany zelených >>> těm nikdy morálky nic neříkala …