tyna14

Můze sedět 8 lete dite v aute bez autosedacky (na zadnim sedadle)?

Nejlepší odpověď
Hykam

Podmínka dle zákona je min 150cm výška a 36kg váha, jinak musí být dítě v autosedačce, popřípadě stačí podsedák.

Další odpovědi
venkovan

Ne pokud nedosahuje minimálních rozměrů pro které jsou bezpečnostní pásy navrženy. To platí svým způsobem i na dospělého člověka, kteý je dost pod 150 cm.
Problém je v tom, že menší postavu standardní pásy při nárazu nezachytí, ale cestující se pod pásem „podvlékne“ a nezřídka se na něm uškrtí, či o něj těžce poškodí krk.
Takže je to volba rodiče či řidiče zda pohodlí a nebo zvýšení riziko.

Děda Louda

To samozřejmě může. Nikoli však za jízdy.

lenka.seda

Ne, pokud nema 150cm… já třeba mohla až od 12 jinak jsem 150 neměla =D

cukrar

Jedině v zádržném systému, což je schválení autosedačka, jinak ne. Ani v podsedáku ne!!!

Pokud ale máte vozidlo starší, kde nejsou bezpečnostní pásy, tak klidně. i bez sedačky
Již je to jasné?