Vitek04

Může Policie zastřelit někoho, kdo na ně míří falešnou zbraní, která vypadá skutečně? (Např. Airsoft pistol)

Např. Někdo bude mít v ruce airsoftovou pistolí, která vypadá jako ta skutečná a není v ní viděn jako rozdíl. Osoba má jí v pouze v ruce a na nikoho nemíří, ale jakmile přijedou policisté zamíří jí na ně a děla jako by chtěl vystřelit, můžou ho zastřelit ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, může. Policista nemá šanci rozpoznat, jestli jde o smrtící zbraň a jedná v rámci nutné obrany. Mířit na policisty jakoukoliv zbraní nebo jeho napodobeninou může jenom idiot nebo sebevrah.

Další odpovědi
Alesh

No, tak jéžišmarjá… co čekáš, že budou dělat? Ptát se ho: „Pane, ta zbraň, co držíte a míříte s ní na nás, je opravdová nebo ne? Děkujeme předem za odpověď.“?

Drap

V podstatě ano, protože se domnívají, že je to skutečná zbraň, tak se jen brání. Je to přiměřená obrana

Kelt

Pokud má někdo třeba maketu zbraně a policisté k němu přicházejí, tak se budou krýt. Když dotyčný bude mít pistoli nebo maketu v ruce a přiblíží se k němu policista s připravenou zbraní a vyzve ho, aby zbran odhodil a on to neudělá, ba naopak začne na policistu mířit, tak policista bude střílet. Měl by dotyčného odzbrojit, takže střelba do ruky. Pokud je policista v ohrožení, protože pachatel má zbran, může ho policista postřelit i zastřelit. Na několik metrů za špatné viditelnosti se to nedá poznat. Stejně tak cvičený pas zaútočí na toho, kdo má v ruce pistoli a může to být třeba hračka.

Dochy

Jo, samozřejmě může. Proto se také snažím klukům vštípit, že když už lítaj s pistolema venku, nesměj mířit na nikoho kdo si s nima nehraje. Maj nerfky a nelítaj venku po nocích, takže by snad k záměně u nikoho při smyslech dojít nemělo, ale stejně mně ta možnost děsí.

Rokio

Ano, může. Je to nutná obrana. Policista většinou nepozná rozdíl a nemá na to ani čas.

plebs

Český policista to nemá jednoduché zkoumali by experti, znalci, odborníci GIBS věk zbrojnoše viditelnost, zda policista postupoval podle předpisů a mohl použít jiný zákrok, vzdálenost i možnost jiného řešení / zavolat zakuklence /, zkušenost policisty, rovněž zbrojnoš jakého byl etnika poté by začalo naříkání ochránců lidských práv a pod. pravděpodobně by byl policista do vyšetření postaven mimo službu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.