Rokio

Může se z pekla člověk dostat do nebe, pokud se polepší?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Daidal

ne

V Pekle už je pozdě se polepšit. Jdeme na takové posmrtné místo podle toho, co jsme dělali na Zemi během životě (čiil nikoli po životě, kam jde duše). Pokud jsme nebyli vyloženě ani zlí ani dobří nebo spíše dobří, ale s méně závažnými hříchy, můžeme (podle některých verzí) skončit v Očistci odkud se pak můžeme dostat do Nebe (potom, co se z těch hříchů očistíme. Ale v Pekle se z hříchů nečistíš, tam už se jen trestá bez možnosti změny).

Ale existence takových míst je vysoce nepravděpodobná. To i z křesťanského pohledu (vznik člověka i duše, předurčení, vše Boží vůle, vše je Bohem, vše řídí, atd…). V jakémkoli náboženství je to asi nepravděpodobné, i když připustíme existenci duše a vyšších bytostí/vyšších sil (a já v obojí věřím).

Kelt

jiná odpověď

V některých pohádkách jde hrdina do Nebe i do Pekla, protože má takové úkoly. Například Martin Kabát v pohádce Hrátky s čertem. A někomu se v pekle líbí a neměnil by.

Lgee

ano

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.